F-16's onderscheppen vliegtuigje boven Flevoland
LEEUWARDEN (ANP) - Omdat de piloot van een Cessna-vliegtuig boven Flevoland vrijdagmiddag niet reageerde op oproepen van de luchtverkeersleiding in Leeuwarden, zijn F-16's opgestegen om poolshoogte te nemen. Ze vertrokken vanaf Vliegbasis Leeuwarden en vlogen minutenlang naast het toestel, dat op weg was naar Schotland.
"Ondanks meerdere oproepen om radiocontact te maken, bleef communicatie uit. Twee F-16-piloten vlogen op ooghoogte naast de Cessna en begeleidden het toestel het Nederlandse luchtruim uit", aldus een woordvoerster van het ministerie van Defensie. Volgens haar was de communicatie na een paar minuten hersteld.
Omdat ze toch al in de lucht waren, werden de F-16’s daarna ingezet voor een trainingsvlucht.
Dat straaljagers voor een zogenoemd Quick Reaction Alert worden ingezet, gebeurt volgens de woordvoerster zelden. In januari 2018 onderschepten twee Belgische F-16’s twee Russische bommenwerpers boven de Noordzee. De Nederlandse en Belgische luchtmacht zijn sinds 2017 bij toerbeurt verantwoordelijk voor de bewaking van het luchtruim van beide landen en Luxemburg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
1 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
1 dag geleden