F-16's onderscheppen vliegtuigje boven Flevoland
LEEUWARDEN (ANP) - Omdat de piloot van een Cessna-vliegtuig boven Flevoland vrijdagmiddag niet reageerde op oproepen van de luchtverkeersleiding in Leeuwarden, zijn F-16's opgestegen om poolshoogte te nemen. Ze vertrokken vanaf Vliegbasis Leeuwarden en vlogen minutenlang naast het toestel, dat op weg was naar Schotland.
"Ondanks meerdere oproepen om radiocontact te maken, bleef communicatie uit. Twee F-16-piloten vlogen op ooghoogte naast de Cessna en begeleidden het toestel het Nederlandse luchtruim uit", aldus een woordvoerster van het ministerie van Defensie. Volgens haar was de communicatie na een paar minuten hersteld.
Omdat ze toch al in de lucht waren, werden de F-16’s daarna ingezet voor een trainingsvlucht.
Dat straaljagers voor een zogenoemd Quick Reaction Alert worden ingezet, gebeurt volgens de woordvoerster zelden. In januari 2018 onderschepten twee Belgische F-16’s twee Russische bommenwerpers boven de Noordzee. De Nederlandse en Belgische luchtmacht zijn sinds 2017 bij toerbeurt verantwoordelijk voor de bewaking van het luchtruim van beide landen en Luxemburg.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
10 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
12 uur geleden