F-16's onderscheppen vliegtuigje boven Flevoland
LEEUWARDEN (ANP) - Omdat de piloot van een Cessna-vliegtuig boven Flevoland vrijdagmiddag niet reageerde op oproepen van de luchtverkeersleiding in Leeuwarden, zijn F-16's opgestegen om poolshoogte te nemen. Ze vertrokken vanaf Vliegbasis Leeuwarden en vlogen minutenlang naast het toestel, dat op weg was naar Schotland.
"Ondanks meerdere oproepen om radiocontact te maken, bleef communicatie uit. Twee F-16-piloten vlogen op ooghoogte naast de Cessna en begeleidden het toestel het Nederlandse luchtruim uit", aldus een woordvoerster van het ministerie van Defensie. Volgens haar was de communicatie na een paar minuten hersteld.
Omdat ze toch al in de lucht waren, werden de F-16’s daarna ingezet voor een trainingsvlucht.
Dat straaljagers voor een zogenoemd Quick Reaction Alert worden ingezet, gebeurt volgens de woordvoerster zelden. In januari 2018 onderschepten twee Belgische F-16’s twee Russische bommenwerpers boven de Noordzee. De Nederlandse en Belgische luchtmacht zijn sinds 2017 bij toerbeurt verantwoordelijk voor de bewaking van het luchtruim van beide landen en Luxemburg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
4 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
17 uur geleden