F-16's onderscheppen vliegtuigje boven Flevoland
LEEUWARDEN (ANP) - Omdat de piloot van een Cessna-vliegtuig boven Flevoland vrijdagmiddag niet reageerde op oproepen van de luchtverkeersleiding in Leeuwarden, zijn F-16's opgestegen om poolshoogte te nemen. Ze vertrokken vanaf Vliegbasis Leeuwarden en vlogen minutenlang naast het toestel, dat op weg was naar Schotland.
"Ondanks meerdere oproepen om radiocontact te maken, bleef communicatie uit. Twee F-16-piloten vlogen op ooghoogte naast de Cessna en begeleidden het toestel het Nederlandse luchtruim uit", aldus een woordvoerster van het ministerie van Defensie. Volgens haar was de communicatie na een paar minuten hersteld.
Omdat ze toch al in de lucht waren, werden de F-16’s daarna ingezet voor een trainingsvlucht.
Dat straaljagers voor een zogenoemd Quick Reaction Alert worden ingezet, gebeurt volgens de woordvoerster zelden. In januari 2018 onderschepten twee Belgische F-16’s twee Russische bommenwerpers boven de Noordzee. De Nederlandse en Belgische luchtmacht zijn sinds 2017 bij toerbeurt verantwoordelijk voor de bewaking van het luchtruim van beide landen en Luxemburg.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
10 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
1 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
8 uur geleden