Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EZK: geen signalen dat Rusland gaslevering naar Nederland stopt

EZK: geen signalen dat Rusland gaslevering naar Nederland stopt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft nog geen signalen dat Rusland ook voor Nederland de gaskraan gaat dichtdraaien, zegt een woordvoerder desgevraagd. Dinsdag werd bekend dat het Russische gasbedrijf Gazprom geen gas meer levert aan Polen en Bulgarije omdat die landen weigeren in roebels af te rekenen.

Ook Nederland gaat geen roebels betalen voor Russisch gas omdat dit in strijd is met Europese sancties tegen Rusland, zei minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) eerder deze maand. Volgens de bewindsman moeten Nederland en andere Europese landen zich niet laten "chanteren". Rusland wil de koers van de roebel ondersteunen door "onvriendelijke landen" die de inval in Oekraïne veroordelen met die munt te laten betalen.

Om de gasvoorraden verder te vullen, heeft het kabinet onder meer een subsidie in het leven geroepen zodat het voor bedrijven aantrekkelijker wordt om gas op te slaan. De voorraden voor laagcalorisch gas, dat wordt gebruikt voor gasfornuizen, zijn voor 30 procent gevuld. De voorraden voor hoogcalorisch gas, vooral gebruikt in de industrie en energiesector, zijn voor 11,5 procent gevuld. Nederland is voor ongeveer 15 procent afhankelijk van Russisch gas, aldus het ministerie.

Nederland zal dan ook niet zozeer in de problemen komen door een gastekort, aldus de ministeriewoordvoerder, maar eerder last krijgen van stijgende prijzen als andere landen zonder gas zitten. Gas is belangrijk voor industriële productie en goederen worden duurder als het gas schaars wordt.

Meer uit Binnenland

Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

2 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

6 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

8 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

8 uur geleden
Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

9 uur geleden
Rechtbank leest verklaringen slachtoffers Tarwekamp voor

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.

10 uur geleden
Kabinet wil binnen paar weken oplossing betalingsverkeer ICC

DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".

12 uur geleden