Eye eert Morricone met twee klassiekers uit zijn oeuvre
AMSTERDAM (ANP) - Filminstituut Eye in Amsterdam gaat de maandag overleden componist Ennio Morricone eren met de vertoning van twee van zijn grote klassiekers. Op 16 juli is in de grote zaal van Eye de western The Good, the Bad and the Ugly uit 1966 te zien; op 8 augustus wordt The Hateful Eight van Quentin Tarantino in Eye gedraaid.
De kaartverkoop voor beide voorstellingen gaat donderdag van start. The Good, the Bad and the Ugly van Sergio Leone vertelt over drie mannen die tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog op zoek gaan naar een goudschat. The Hateful Eight van Quentin Tarantino vertelt over twee premiejagers die na de Burgeroorlog in een sneeuwstorm met een groep mannen vast komen te zitten in een herberg.
The Good, the Bad and the Ugly wordt gedraaid op 35mm; The Hateful Eight is te zien op het unieke 70mm-formaat. De film van Tarantino leverde de toen 87-jarige Morricone vier jaar geleden eindelijk een Oscar op.
Meer uit Binnenland
ROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - De zon heeft zich dit jaar veel vaker laten zien. Gemiddeld waren er al meer dan 2000 zonuren verspreid over het land. Normaal gesproken telt het jaar tot vrijdag zo'n 1700 zonuren. Het is sinds 1906 pas vier keer eerder voorgekomen dat in een jaar de zon gemiddeld meer dan 2000 uur scheen, laat Weeronline weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De biologische moeder van twee Syrische jongens stelt dat haar zonen beschadigd uit het Vlaardingse pleeggezin van Johnny van den B. en Daisy W. zijn gekomen. "Zij kunnen niet vergeten wat hen allemaal is aangedaan. Zij kunnen niet vergeten wat ze hebben moeten doormaken", staat in haar slachtofferverklaring die vrijdag in de Rotterdamse rechtbank werd voorgelezen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Vlaardingse pleegmeisje moet 24 uur per dag worden begeleid. "Ze is fors beperkt geraakt in lichamelijk en cognitief opzicht", zei een van haar curatoren vrijdag in de rechtbank in Rotterdam.
9 uur geleden