Eye eert Morricone met twee klassiekers uit zijn oeuvre
AMSTERDAM (ANP) - Filminstituut Eye in Amsterdam gaat de maandag overleden componist Ennio Morricone eren met de vertoning van twee van zijn grote klassiekers. Op 16 juli is in de grote zaal van Eye de western The Good, the Bad and the Ugly uit 1966 te zien; op 8 augustus wordt The Hateful Eight van Quentin Tarantino in Eye gedraaid.
De kaartverkoop voor beide voorstellingen gaat donderdag van start. The Good, the Bad and the Ugly van Sergio Leone vertelt over drie mannen die tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog op zoek gaan naar een goudschat. The Hateful Eight van Quentin Tarantino vertelt over twee premiejagers die na de Burgeroorlog in een sneeuwstorm met een groep mannen vast komen te zitten in een herberg.
The Good, the Bad and the Ugly wordt gedraaid op 35mm; The Hateful Eight is te zien op het unieke 70mm-formaat. De film van Tarantino leverde de toen 87-jarige Morricone vier jaar geleden eindelijk een Oscar op.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
7 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
22 uur geleden