Eye eert Morricone met twee klassiekers uit zijn oeuvre
AMSTERDAM (ANP) - Filminstituut Eye in Amsterdam gaat de maandag overleden componist Ennio Morricone eren met de vertoning van twee van zijn grote klassiekers. Op 16 juli is in de grote zaal van Eye de western The Good, the Bad and the Ugly uit 1966 te zien; op 8 augustus wordt The Hateful Eight van Quentin Tarantino in Eye gedraaid.
De kaartverkoop voor beide voorstellingen gaat donderdag van start. The Good, the Bad and the Ugly van Sergio Leone vertelt over drie mannen die tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog op zoek gaan naar een goudschat. The Hateful Eight van Quentin Tarantino vertelt over twee premiejagers die na de Burgeroorlog in een sneeuwstorm met een groep mannen vast komen te zitten in een herberg.
The Good, the Bad and the Ugly wordt gedraaid op 35mm; The Hateful Eight is te zien op het unieke 70mm-formaat. De film van Tarantino leverde de toen 87-jarige Morricone vier jaar geleden eindelijk een Oscar op.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
2 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
5 uur geleden