Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ExxonMobil verlaat Rusland na eenzijdig stoppen olieproject

ExxonMobil verlaat Rusland na eenzijdig stoppen olieproject

HOUSTON (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern ExxonMobil is volledig vertrokken uit Rusland. Het Amerikaanse concern maakte maandag bekend dat het Rusland heeft verlaten nadat de Russische president Vladimir Poetin eigendommen had onteigend na zeven maanden van overleg over een ordelijke overdracht van zijn belang van 30 procent in een belangrijk olieproject.

ExxonMobil maakte niet bekend of het enige compensatie heeft ontvangen voor het belang, dat het eerder op meer dan 4 miljard dollar had getaxeerd. Een woordvoerder van ExxonMobil wilde ook nog niet zeggen of het bedrijf de inbeslagname aanvecht via een internationale arbitrageprocedure. Over die mogelijkheid werd in augustus al gerept.

Het vertrek van ExxonMobil illustreert de botsing tussen het westen en Rusland over energie na de inval in Oekraïne eind februari. Concerns als Shell, BP, TotalEnergies en Equinor hebben allemaal al eigendommen overgedragen aan Russische partners of activiteiten achtergelaten. "We hebben er alles aan gedaan om met de Russische regering en andere belanghebbenden samen te werken", aldus de woordvoerder van ExxonMobil.

Nauwgezet

Het Amerikaanse bedrijf zei verder dat het Rusland "veilig heeft verlaten" nadat Moskou eerder deze maand haar belangen in het Sakhalin-1 olie- en gasproject, haar grootste project in het land, "eenzijdig beëindigde". Exxon probeert al sinds 1 maart afstand te doen van de exploitatie van Sakhalin-1. Het bedrijf zei dat het de overdracht van de exploitatie "nauwgezet zou coördineren" met zijn partners, het Russische Rosneft, het Indiase ONGC Videsh en het Japanse SODECO, om er zeker van te zijn dat dit veilig gebeurt.

In april maakte ExxonMobil een afschrijving van 3,4 miljard dollar bekend op de terugtrekking uit Rusland. Eerde deze maand meldde het bedrijf een waardevermindering van 600 miljoen dollar in het derde kwartaal voor niet-geïdentificeerde activa. ExxonMobil verminderde zijn aanwezigheid in Rusland al sinds 2014, na sancties tegen Moskou vanwege de annexatie van de Krim.

Meer uit Financieel

Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

1 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

1 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

3 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

3 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

4 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

4 uur geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

7 uur geleden