Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This

Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Exxonmobil gaat door met de rechtszaak over een klimaatvoorstel van twee activistische aandeelhouders, ondanks dat de indieners hun voorstel vrijdag hebben ingetrokken. Het olieconcern spande die zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. "We geloven dat er nog steeds belangrijke kwesties zijn die de rechtbank moet oplossen", meldt Exxonmobil.

Het olieconcern wil nog een vergoeding voor advocaatkosten en "verdere tegemoetkomingen die de rechtbank rechtvaardig en gepast" vindt.

Follow This-oprichter Mark van Baal zegt tegen persbureau Bloomberg dat Exxonmobil geen reden meer heeft om door te gaan met de rechtszaak, omdat het voorstel is ingetrokken. Natasha Lamb van Arjuna laat weten dat het olieconcern geen basis meer heeft om "door te gaan met deze aanval". Het komt volgens haar neer op "intimidatie en pesterijen" om investeerders het zwijgen op te leggen.

Beleggersgroepen Follow This uit Nederland en Arjuna stelden eerder voor dat Exxonmobil de uitstoot van broeikasgassen bij het olieconcern sneller vermindert. In de resolutie wilden de activistische aandeelhouders dat Exxonmobil doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken, de zogenaamde scope 3-emissie.

Meer uit Financieel

Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

6 minuten geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

9 minuten geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

34 minuten geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

57 minuten geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

1 uur geleden
FNV prijst Eerste Kamer en weigert overleg met kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.

2 uur geleden