Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Exxonmobil gaat door met de rechtszaak over een klimaatvoorstel van twee activistische aandeelhouders, ondanks dat de indieners hun voorstel vrijdag hebben ingetrokken. Het olieconcern spande die zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. "We geloven dat er nog steeds belangrijke kwesties zijn die de rechtbank moet oplossen", meldt Exxonmobil.
Het olieconcern wil nog een vergoeding voor advocaatkosten en "verdere tegemoetkomingen die de rechtbank rechtvaardig en gepast" vindt.
Follow This-oprichter Mark van Baal zegt tegen persbureau Bloomberg dat Exxonmobil geen reden meer heeft om door te gaan met de rechtszaak, omdat het voorstel is ingetrokken. Natasha Lamb van Arjuna laat weten dat het olieconcern geen basis meer heeft om "door te gaan met deze aanval". Het komt volgens haar neer op "intimidatie en pesterijen" om investeerders het zwijgen op te leggen.
Beleggersgroepen Follow This uit Nederland en Arjuna stelden eerder voor dat Exxonmobil de uitstoot van broeikasgassen bij het olieconcern sneller vermindert. In de resolutie wilden de activistische aandeelhouders dat Exxonmobil doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken, de zogenaamde scope 3-emissie.
Meer uit Financieel
GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
6 uur geleden