Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Exxonmobil gaat door met de rechtszaak over een klimaatvoorstel van twee activistische aandeelhouders, ondanks dat de indieners hun voorstel vrijdag hebben ingetrokken. Het olieconcern spande die zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. "We geloven dat er nog steeds belangrijke kwesties zijn die de rechtbank moet oplossen", meldt Exxonmobil.
Het olieconcern wil nog een vergoeding voor advocaatkosten en "verdere tegemoetkomingen die de rechtbank rechtvaardig en gepast" vindt.
Follow This-oprichter Mark van Baal zegt tegen persbureau Bloomberg dat Exxonmobil geen reden meer heeft om door te gaan met de rechtszaak, omdat het voorstel is ingetrokken. Natasha Lamb van Arjuna laat weten dat het olieconcern geen basis meer heeft om "door te gaan met deze aanval". Het komt volgens haar neer op "intimidatie en pesterijen" om investeerders het zwijgen op te leggen.
Beleggersgroepen Follow This uit Nederland en Arjuna stelden eerder voor dat Exxonmobil de uitstoot van broeikasgassen bij het olieconcern sneller vermindert. In de resolutie wilden de activistische aandeelhouders dat Exxonmobil doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken, de zogenaamde scope 3-emissie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
11 uur geleden