Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Exxonmobil gaat door met de rechtszaak over een klimaatvoorstel van twee activistische aandeelhouders, ondanks dat de indieners hun voorstel vrijdag hebben ingetrokken. Het olieconcern spande die zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. "We geloven dat er nog steeds belangrijke kwesties zijn die de rechtbank moet oplossen", meldt Exxonmobil.
Het olieconcern wil nog een vergoeding voor advocaatkosten en "verdere tegemoetkomingen die de rechtbank rechtvaardig en gepast" vindt.
Follow This-oprichter Mark van Baal zegt tegen persbureau Bloomberg dat Exxonmobil geen reden meer heeft om door te gaan met de rechtszaak, omdat het voorstel is ingetrokken. Natasha Lamb van Arjuna laat weten dat het olieconcern geen basis meer heeft om "door te gaan met deze aanval". Het komt volgens haar neer op "intimidatie en pesterijen" om investeerders het zwijgen op te leggen.
Beleggersgroepen Follow This uit Nederland en Arjuna stelden eerder voor dat Exxonmobil de uitstoot van broeikasgassen bij het olieconcern sneller vermindert. In de resolutie wilden de activistische aandeelhouders dat Exxonmobil doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken, de zogenaamde scope 3-emissie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
5 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
8 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
9 uur geleden