Exxonmobil gaat toch door met zaak klimaatvoorstel Follow This
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Exxonmobil gaat door met de rechtszaak over een klimaatvoorstel van twee activistische aandeelhouders, ondanks dat de indieners hun voorstel vrijdag hebben ingetrokken. Het olieconcern spande die zaak eind januari aan om te voorkomen dat aandeelhouders op het voorstel konden stemmen. "We geloven dat er nog steeds belangrijke kwesties zijn die de rechtbank moet oplossen", meldt Exxonmobil.
Het olieconcern wil nog een vergoeding voor advocaatkosten en "verdere tegemoetkomingen die de rechtbank rechtvaardig en gepast" vindt.
Follow This-oprichter Mark van Baal zegt tegen persbureau Bloomberg dat Exxonmobil geen reden meer heeft om door te gaan met de rechtszaak, omdat het voorstel is ingetrokken. Natasha Lamb van Arjuna laat weten dat het olieconcern geen basis meer heeft om "door te gaan met deze aanval". Het komt volgens haar neer op "intimidatie en pesterijen" om investeerders het zwijgen op te leggen.
Beleggersgroepen Follow This uit Nederland en Arjuna stelden eerder voor dat Exxonmobil de uitstoot van broeikasgassen bij het olieconcern sneller vermindert. In de resolutie wilden de activistische aandeelhouders dat Exxonmobil doelen zou opstellen om de uitstoot van de door hen gemaakte brandstoffen te beperken, de zogenaamde scope 3-emissie.
Meer uit Financieel
LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
4 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geleden