Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreme opmars van aanschaf caravans en campers voorbij

Extreme opmars van aanschaf caravans en campers voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De extreme opmars van de aanschaf van campers en caravans is voorbij, na de opvallende piek in de eerste jaren van de coronapandemie. Maar ook in de eerste negen maanden van dit jaar waren de verkoopcijfers van met name caravans volgens BOVAG, Kampeer & Caravan Industrie (KCI) en RDC hoog, op het op één na hoogste niveau van de afgelopen elf jaar.

Kopers van nieuwe campers hebben last van leveringsproblemen door de wereldwijde chiptekorten, waardoor de verkopen daarvan tot en met september met bijna 30 procent daalden vergeleken met het voorgaande recordjaar. Gebruikte campers bleven daarentegen bij vakhandels ongeveer even gewild als vorig jaar, met ruim 13.000 verkochte tweedehands exemplaren.

Dankzij ook de aanhoudende interesse in caravans benadert het aantal caravans en campers in Nederland voor het eerst de 600.000. Het is een kwestie van maanden voordat dit aantal wordt bereikt. Van dit totaal zijn er ruim 170.000 campers, wat een verdubbeling is ten opzichte van tien jaar geleden.

Nieuw en gebruikt

Nieuwe caravans kregen in de eerste negen maanden van dit jaar 10 procent minder vaak een nieuwe eigenaar dan in dezelfde periode vorig jaar, terwijl de vakhandel ruim 5 procent minder gebruikte caravans verkocht. "Het totale park van geregistreerde caravans in Nederland daalde jarenlang, maar sinds afgelopen jaar stijgt de caravanpopulatie weer, tot bijna 418.000 stuks op 1 oktober 2022", staat in een toelichting op de cijfers.

"Sinds de uitbraak van de pandemie zien we een grote interesse in kampeervakanties. Vliegreizen waren lange tijd maar beperkt mogelijk en vakantiegangers waren - en zijn nog steeds - op zoek naar manieren om in een eigen ‘bubbel’ op reis te kunnen", stelt voorzitter Rolf Reinders van BOVAG Caravan- en Camperbedrijven.

Meer uit Financieel

Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

19 minuten geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

1 uur geleden
VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

3 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

3 uur geleden
Brancheorganisatie wil drastische versnelling aanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.

3 uur geleden
TenneT: veel knoppen om aan te draaien voor minder druk op net

DEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.

4 uur geleden
Unilever nog niet klaar met snoeien in merken voor etenswaren

LONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.

4 uur geleden