Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreme opmars van aanschaf caravans en campers voorbij

Extreme opmars van aanschaf caravans en campers voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De extreme opmars van de aanschaf van campers en caravans is voorbij, na de opvallende piek in de eerste jaren van de coronapandemie. Maar ook in de eerste negen maanden van dit jaar waren de verkoopcijfers van met name caravans volgens BOVAG, Kampeer & Caravan Industrie (KCI) en RDC hoog, op het op één na hoogste niveau van de afgelopen elf jaar.

Kopers van nieuwe campers hebben last van leveringsproblemen door de wereldwijde chiptekorten, waardoor de verkopen daarvan tot en met september met bijna 30 procent daalden vergeleken met het voorgaande recordjaar. Gebruikte campers bleven daarentegen bij vakhandels ongeveer even gewild als vorig jaar, met ruim 13.000 verkochte tweedehands exemplaren.

Dankzij ook de aanhoudende interesse in caravans benadert het aantal caravans en campers in Nederland voor het eerst de 600.000. Het is een kwestie van maanden voordat dit aantal wordt bereikt. Van dit totaal zijn er ruim 170.000 campers, wat een verdubbeling is ten opzichte van tien jaar geleden.

Nieuw en gebruikt

Nieuwe caravans kregen in de eerste negen maanden van dit jaar 10 procent minder vaak een nieuwe eigenaar dan in dezelfde periode vorig jaar, terwijl de vakhandel ruim 5 procent minder gebruikte caravans verkocht. "Het totale park van geregistreerde caravans in Nederland daalde jarenlang, maar sinds afgelopen jaar stijgt de caravanpopulatie weer, tot bijna 418.000 stuks op 1 oktober 2022", staat in een toelichting op de cijfers.

"Sinds de uitbraak van de pandemie zien we een grote interesse in kampeervakanties. Vliegreizen waren lange tijd maar beperkt mogelijk en vakantiegangers waren - en zijn nog steeds - op zoek naar manieren om in een eigen ‘bubbel’ op reis te kunnen", stelt voorzitter Rolf Reinders van BOVAG Caravan- en Camperbedrijven.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

5 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

7 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

9 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

20 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

21 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

21 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

22 uur geleden