Extreemrechtse milities vervolgd voor bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP) - De procureur-generaal van de stad Washington, Karl Racine, vervolgt twee extreemrechtse milities en hun leden voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool, op 6 januari dit jaar. Zo kunnen ze financieel aansprakelijk worden gesteld voor de schade die is aangericht.
Volgens Racine spanden de milities, de Proud Boys en de Oathkeepers, samen om de stad te terroriseren. Leden van de groepen liepen voorop bij de bestorming, waarmee aanhangers van voormalig president Donald Trump wilden voorkomen dat het parlement de Democraat Joe Biden zou uitroepen tot winnaar van de presidentsverkiezingen.
Tegen de krant The Washington Post zei Racine dat de stad aanzienlijke schade heeft geleden. Honderden politieagenten raakten gewond, moesten medisch behandeld worden en namen ziekteverlof op. Racine wil volledige terugbetaling en genoegdoening, zei hij. "Als het toevallig zo uitkomt dat deze individuen en organisaties failliet gaan of in financiële moeilijkheden komen daardoor, dan is dat maar zo."
Behalve de twee organisaties heeft hij zo'n tachtig leden aangeklaagd, onder wie veel leiders. De meeste aangeklaagden worden ook strafrechtelijk vervolgd voor de bestorming.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
4 uur geleden