Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreemrechtse milities vervolgd voor bestorming Capitool

Extreemrechtse milities vervolgd voor bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De procureur-generaal van de stad Washington, Karl Racine, vervolgt twee extreemrechtse milities en hun leden voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool, op 6 januari dit jaar. Zo kunnen ze financieel aansprakelijk worden gesteld voor de schade die is aangericht.

Volgens Racine spanden de milities, de Proud Boys en de Oathkeepers, samen om de stad te terroriseren. Leden van de groepen liepen voorop bij de bestorming, waarmee aanhangers van voormalig president Donald Trump wilden voorkomen dat het parlement de Democraat Joe Biden zou uitroepen tot winnaar van de presidentsverkiezingen.

Tegen de krant The Washington Post zei Racine dat de stad aanzienlijke schade heeft geleden. Honderden politieagenten raakten gewond, moesten medisch behandeld worden en namen ziekteverlof op. Racine wil volledige terugbetaling en genoegdoening, zei hij. "Als het toevallig zo uitkomt dat deze individuen en organisaties failliet gaan of in financiële moeilijkheden komen daardoor, dan is dat maar zo."

Behalve de twee organisaties heeft hij zo'n tachtig leden aangeklaagd, onder wie veel leiders. De meeste aangeklaagden worden ook strafrechtelijk vervolgd voor de bestorming.

Meer uit Buitenland

Zwitsers leger vervoert water naar uitgedroogde boerderijen Alpen

BERN (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft het leger ingezet om water te brengen naar uitgedroogde boerderijen in de Alpen. Volgens het ministerie van Defensie ging vrijdag een Super Puma-helikopter van de Zwitserse luchtmacht met 14.000 liter water naar twee boerderijen met koeien in de bergen nabij de plaats Diemtigen.

21 minuten geleden
Schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe

ATHENE (ANP/AFP) - De schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe, melden lokale experts aan persbureau AFP. Zo'n 12.000 hectare aan bos en landbouwgrond zou inmiddels zijn getroffen door het vuur.

38 minuten geleden
Hongarije legt enige kerncentrale volledig stil om hittegolf

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije heeft zijn enige kerncentrale volledig stilgelegd vanwege de hittegolf in het land waardoor het waterpeil in de Donau sterk is gedaald. Door die extreem lage waterstand van de rivier is er te weinig koelwater voor de PAKS-kerncentrale ten zuiden van hoofdstad Boedapest.

1 uur geleden
Doden bij Oekraïense droneaanvallen op Rusland

SARATOV (ANP/AFP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de regio Saratov in het zuidwesten van Rusland zijn twee doden gevallen, meldt de gouverneur van dat gebied. De regio ligt zo'n 750 kilometer van de grens.

2 uur geleden
Trump: aanval op Iran voorlopig afgeblazen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Zeven doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.

8 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

9 uur geleden