Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreemrechtse milities vervolgd voor bestorming Capitool

Extreemrechtse milities vervolgd voor bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De procureur-generaal van de stad Washington, Karl Racine, vervolgt twee extreemrechtse milities en hun leden voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool, op 6 januari dit jaar. Zo kunnen ze financieel aansprakelijk worden gesteld voor de schade die is aangericht.

Volgens Racine spanden de milities, de Proud Boys en de Oathkeepers, samen om de stad te terroriseren. Leden van de groepen liepen voorop bij de bestorming, waarmee aanhangers van voormalig president Donald Trump wilden voorkomen dat het parlement de Democraat Joe Biden zou uitroepen tot winnaar van de presidentsverkiezingen.

Tegen de krant The Washington Post zei Racine dat de stad aanzienlijke schade heeft geleden. Honderden politieagenten raakten gewond, moesten medisch behandeld worden en namen ziekteverlof op. Racine wil volledige terugbetaling en genoegdoening, zei hij. "Als het toevallig zo uitkomt dat deze individuen en organisaties failliet gaan of in financiële moeilijkheden komen daardoor, dan is dat maar zo."

Behalve de twee organisaties heeft hij zo'n tachtig leden aangeklaagd, onder wie veel leiders. De meeste aangeklaagden worden ook strafrechtelijk vervolgd voor de bestorming.

Meer uit Buitenland

Oppositiealliantie Venezuela wijst Machado aan als leider

CARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.

15 minuten geleden
Canadezen denken niet aan terrorisme als oorzaak brand legerbasis

WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne krijgt weer inlichtingen van VS

KYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.

2 uur geleden
Arrestaties in centrum Parijs na nieuwe samenscholing

PARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.

3 uur geleden
Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

6 uur geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

8 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

8 uur geleden