Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreemrechts in Duitsland groeit en is vatbaarder voor geweld

Extreemrechts in Duitsland groeit en is vatbaarder voor geweld

BERLIJN (ANP/RTR) - Politiek extremisme in Duitsland is een groeiende bedreiging en komt voornamelijk uit rechtse hoek. Aanhangers worden in toenemende mate beïnvloed door nepnieuws en zijn steeds vaker bereid geweld toe te passen, staat in een nieuw rapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst.

Afgelopen jaar waren er 33.476 politiek gemotiveerde misdrijven in het land, een lichte stijging ten opzichte van 2020 toen er 32.924 werden geregistreerd. Maar bij het aantal politiek gedreven geweldsmisdrijven is een toename van 10 procent te zien. "Extreemrechts extremisme blijft de grootste extremistische bedreiging voor onze democratie", zei minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser dinsdag bij de bekendmaking van het rapport. "We zien hier een hoge mate van vatbaarheid voor geweld."

Politiek extremisme ligt in Duitsland gevoelig gezien het naziverleden van het land. Veel Duitsers voelen een speciale verantwoordelijkheid om racisme en intolerantie uit te roeien. De baas van de binnenlandse inlichtingendienst, Thomas Haldenwang, zei dat desinformatie een sleutelrol speelt bij het voeden van alle extremistische activiteiten.

Onvrede

Het aantal extreemrechtse activisten groeide licht tot 33.900, terwijl het aantal mensen dat tot de Reichsbürger-scene behoort - een groep die de legitimiteit van de Bondsrepubliek bestrijdt en alleen het Duitse Rijk erkent dat tussen 1871 en 1945 bestond - groeide tot 21.000. Hun aantal nam vooral toe uit onvrede tegen coronamaatregelen zoals het verplicht dragen van mondkapjes, staat in het rapport.

Ook extreemlinks kende een lichte groei. Die groep bestaat uit ongeveer 34.700 mensen. De islamitische extremistische activiteiten zijn licht gedaald.

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

2 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

4 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

7 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

8 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

15 uur geleden