Extreemrechts in Duitsland groeit en is vatbaarder voor geweld
BERLIJN (ANP/RTR) - Politiek extremisme in Duitsland is een groeiende bedreiging en komt voornamelijk uit rechtse hoek. Aanhangers worden in toenemende mate beïnvloed door nepnieuws en zijn steeds vaker bereid geweld toe te passen, staat in een nieuw rapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst.
Afgelopen jaar waren er 33.476 politiek gemotiveerde misdrijven in het land, een lichte stijging ten opzichte van 2020 toen er 32.924 werden geregistreerd. Maar bij het aantal politiek gedreven geweldsmisdrijven is een toename van 10 procent te zien. "Extreemrechts extremisme blijft de grootste extremistische bedreiging voor onze democratie", zei minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser dinsdag bij de bekendmaking van het rapport. "We zien hier een hoge mate van vatbaarheid voor geweld."
Politiek extremisme ligt in Duitsland gevoelig gezien het naziverleden van het land. Veel Duitsers voelen een speciale verantwoordelijkheid om racisme en intolerantie uit te roeien. De baas van de binnenlandse inlichtingendienst, Thomas Haldenwang, zei dat desinformatie een sleutelrol speelt bij het voeden van alle extremistische activiteiten.
Onvrede
Het aantal extreemrechtse activisten groeide licht tot 33.900, terwijl het aantal mensen dat tot de Reichsbürger-scene behoort - een groep die de legitimiteit van de Bondsrepubliek bestrijdt en alleen het Duitse Rijk erkent dat tussen 1871 en 1945 bestond - groeide tot 21.000. Hun aantal nam vooral toe uit onvrede tegen coronamaatregelen zoals het verplicht dragen van mondkapjes, staat in het rapport.
Ook extreemlinks kende een lichte groei. Die groep bestaat uit ongeveer 34.700 mensen. De islamitische extremistische activiteiten zijn licht gedaald.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
41 minuten geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
3 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
5 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
7 uur geleden