Extreem winterweer VS eist zeker tien levens
DALLAS (ANP) - Zeker tien mensen zijn tot nu toe om het leven gekomen door een winterse storm in de Verenigde Staten. Meer dan duizend vluchten zijn geannuleerd en meer dan 257.000 mensen in de staten Alabama, Mississippi, Kentucky, Tennessee en Arkansas zitten sinds zaterdag zonder stroom.
De winterstorm bracht vrijdag en zaterdag in een gebied van Texas tot Michigan hevige sneeuwbuien en winden van orkaankracht met zich mee. Er vielen hagelstenen met een doorsnede van 5 tot 13 centimeter, zei de Amerikaanse weerdienst NWS. In Arkansas en Missouri richtten tornado's schade aan gebouwen aan. De dodelijke slachtoffers vielen vooral door gladheid op de weg, omgevallen bomen en hevige regenval.
De NWS waarschuwt dat het extreme weer in grote delen van de VS voorlopig aanhoudt. Met name ijsvorming op wegen, door de winterse omstandigheden en harde wind, kan gevaarlijke situaties creëren, zei een weerman van de dienst zaterdag. De NWS stelt dat 18 miljoen mensen in Louisiana, Arkansas, Texas en Oklahoma mogelijk te maken krijgen met tornado's en door hevige regenval veroorzaakte overstromingen.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
31 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
50 minuten geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
4 uur geleden