Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extreem koud weer eist tientallen levens in Afghanistan

Extreem koud weer eist tientallen levens in Afghanistan

KABUL (AN/RTR) - Extreem koud winterweer heeft in Afghanistan in ruim een week aan zeventig mensen het leven gekost. Ook is er veel vee in de vrieskou omgekomen, naar schatting 70.000 dieren, berichtte het hoofd van de Afghaanse meteorologische dienst. Heel het bergachtige land lijdt onder de koude en die houdt nog zeker een week aan, aldus de zegsman.

Het is volgens hem in geen jaren zo'n koude winter geweest. In de centrale provincie Ghor zijn met -33 graden de laagste temperaturen gemeten.

Het land verkeerde voor de winter al in een humanitaire crisis. De machtsovername door de extremistische Taliban in 2021 heeft de economie verlamd en het land beroofd van tegoeden in het buitenland en veel buitenlandse hulp waar de vorige regering op steunde. Volgens internationale hulporganisaties lijden zeker 4 miljoen van de 38 miljoen mensen in het land aan ondervoeding en dreigt deze winter honger voor de helft van de bevolking.

Meer uit Buitenland

Rubio vraagt om hard optreden van Israël tegen kolonisten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.

1 uur geleden
Vance: immigratie is verantwoordelijk voor geweld in Frankrijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

3 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

4 uur geleden
Protesten Albanië houden aan, politie slaags met demonstranten

TIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.

5 uur geleden
1.200 arrestaties en 150 politieagenten gewond in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.

7 uur geleden
Ambassadeur VS roept Israël op tot vervolgen kolonisten om geweld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".

8 uur geleden