Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico

Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten scherpen de veiligheidsmaatregelen woensdag extra aan als FC Barcelona het opneemt tegen aartsrivaal Real Madrid. Ze doen dat uit voorzorg na de aankondiging van Catalaanse separatisten dat ze rond El Clásico gaan demonstreren. Er zouden zo'n 3000 veiligheidsmensen worden ingezet.

Vanwege hevige protesten en rellen werd de wedstrijd in Camp Nou in oktober uitgesteld naar 18 december. De Democratic Tsunami, de Catalaanse protestgroep die zich wil afscheiden van Spanje, roept op tot een bijeenkomst woensdag bij het stadion van FC Barcelona, in de aanloop naar de aftrap om 20.00 uur.

Vorige week liet de voorzitter van FC Barcelona, Josep Bartomeu, weten dat de wedstrijd gewoon zal worden gespeeld. De clubs, de politie en de Spaanse voetbalbond hebben afspraken gemaakt over het waarborgen van de veiligheid van spelers en supporters.

In Catalonië ontstond dit jaar grote onrust nadat negen separatistische leiders werden veroordeeld tot celstraffen vanwege hun betrokkenheid bij het onafhankelijkheidsreferendum in 2017.

Meer uit Buitenland

Rechter VS weigert jurylid te verwijderen in zaak Lindsay Clancy

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft geweigerd om in te grijpen in de geruchtmakende moordzaak van Lindsay Clancy, die heeft toegegeven dat ze haar drie kinderen heeft gedood. De advocaat van Clancy eiste de vervanging van een jurylid dat dwars zou liggen, maar daar ging de rechtbank niet in mee.

1 uur geleden
Geen grote schade aan Tapijt van Bayeux: twee gebroken draadjes

LONDEN (ANP/AFP) - Het eeuwenoude Tapijt van Bayeux heeft tijdens de overplaatsing van Frankrijk naar het Verenigd Koninkrijk geen grote schade opgelopen. Volgens de Franse minister van Cultuur zijn er bij het transport twee draadjes gebroken, maar dat is niet zichtbaar.

1 uur geleden
Dodental Tibet na overstroming gestegen naar 31

LHASA (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in het Himalayagebergte is in Tibet is gestegen naar 31. Ook worden nog 531 mensen vermist, meldt staatspersbureau Xinhua.

3 uur geleden
EU-commissaris schrapt bezoek Servië om 'verheerlijking Mladić'

BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos annuleert haar bezoek aan Servië dat voor september stond gepland, schrijft ze op X. Zij neemt dit besluit naar eigen zeggen vanwege "de verheerlijking" rond de dood van de voor genocide veroordeelde Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladić.

3 uur geleden
Minister Tsjechië onder vuur door interview met vermomde activist

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken ligt onder vuur doordat hij onder vreemde omstandigheden meedeed aan een nepinterview. Een activistische groep deelde beelden waarop te zien is hoe minister Petr Macinka tegenover een man zit die een bivakmuts en zonnebril draagt.

4 uur geleden
Brussel trekt nog eens 500.000 euro uit voor hulp aan Nepal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt een half miljoen euro extra beschikbaar voor hulp aan Nepal, heeft ze vrijdag bekendgemaakt. Het extra geld wordt toegevoegd aan het Noodfonds voor Rampenbestrijding van de Internationale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maan. Lokaal werkende teams kunnen van daaruit getroffenen helpen met spullen waar dringende behoefte aan is.

5 uur geleden
Dodental door ongeluk met veerboot bij Cyprus verder opgelopen

NICOSIA (ANP/AFP) - Het dodental doordat voor de kust van Noord-Cyprus afgelopen weekend een hogesnelheidsveer is gezonken, is verder opgelopen. Reddingswerkers hebben vrijdagochtend de lichamen van twee vrouwen geborgen, waardoor het aantal doden nu op twaalf staat. Nog zestien mensen worden vermist, melden de autoriteiten.

5 uur geleden