Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten scherpen de veiligheidsmaatregelen woensdag extra aan als FC Barcelona het opneemt tegen aartsrivaal Real Madrid. Ze doen dat uit voorzorg na de aankondiging van Catalaanse separatisten dat ze rond El Clásico gaan demonstreren. Er zouden zo'n 3000 veiligheidsmensen worden ingezet.
Vanwege hevige protesten en rellen werd de wedstrijd in Camp Nou in oktober uitgesteld naar 18 december. De Democratic Tsunami, de Catalaanse protestgroep die zich wil afscheiden van Spanje, roept op tot een bijeenkomst woensdag bij het stadion van FC Barcelona, in de aanloop naar de aftrap om 20.00 uur.
Vorige week liet de voorzitter van FC Barcelona, Josep Bartomeu, weten dat de wedstrijd gewoon zal worden gespeeld. De clubs, de politie en de Spaanse voetbalbond hebben afspraken gemaakt over het waarborgen van de veiligheid van spelers en supporters.
In Catalonië ontstond dit jaar grote onrust nadat negen separatistische leiders werden veroordeeld tot celstraffen vanwege hun betrokkenheid bij het onafhankelijkheidsreferendum in 2017.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
9 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
10 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
11 uur geleden