Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico

Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten scherpen de veiligheidsmaatregelen woensdag extra aan als FC Barcelona het opneemt tegen aartsrivaal Real Madrid. Ze doen dat uit voorzorg na de aankondiging van Catalaanse separatisten dat ze rond El Clásico gaan demonstreren. Er zouden zo'n 3000 veiligheidsmensen worden ingezet.

Vanwege hevige protesten en rellen werd de wedstrijd in Camp Nou in oktober uitgesteld naar 18 december. De Democratic Tsunami, de Catalaanse protestgroep die zich wil afscheiden van Spanje, roept op tot een bijeenkomst woensdag bij het stadion van FC Barcelona, in de aanloop naar de aftrap om 20.00 uur.

Vorige week liet de voorzitter van FC Barcelona, Josep Bartomeu, weten dat de wedstrijd gewoon zal worden gespeeld. De clubs, de politie en de Spaanse voetbalbond hebben afspraken gemaakt over het waarborgen van de veiligheid van spelers en supporters.

In Catalonië ontstond dit jaar grote onrust nadat negen separatistische leiders werden veroordeeld tot celstraffen vanwege hun betrokkenheid bij het onafhankelijkheidsreferendum in 2017.

Meer uit Buitenland

Britse uitgever stopt samenwerking met Sally Rooney om activisme

CASTLEBAR (ANP) - De Britse uitgever Faber & Faber stopt met het aanbieden van de boeken van Sally Rooney. Dat zegt de Ierse bestsellerauteur tegen The Guardian. Reden voor de breuk is haar steun voor Palestine Action, een actiegroep die in juli 2025 door het VK werd verboden en is aangemerkt als terroristisch.

44 minuten geleden
Paus Leo 'herstelt volgens verwachting', meldt Vaticaan

ROME (ANP/RTR) - Het herstel van paus Leo XIV na zijn longoperatie verloopt volgens verwachting, laat het Vaticaan weten. Hij kan rondlopen in zijn ziekenhuiskamer en eet weer normaal. Leo werd dinsdag geopereerd aan zijn long, waarbij een knobbel werd verwijderd. Achteraf bleek het om een kwaadaardige tumor te gaan.

1 uur geleden
Rutte ziet wel heil in Europese 'veiligheidsraad'

TALLINN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte ziet wel wat in de plannen van de Europese Commissie om de EU militair weerbaarder te maken met bijvoorbeeld een Europese Veiligheidsraad en spoedoverleg voor bedreigde landen. "Ik denk dat het absoluut gaat werken", zei Rutte over de voorstellen die commissievoorzitter Ursula von der Leyen vorige maand in haar jaarlijkse grote beleidstoespraak deed.

1 uur geleden
Oud-veiligheidschef Israël begint smaadzaak tegen Netanyahu

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-veiligheidschef Ronen Bar begint een smaadzaak tegen premier Benjamin Netanyahu, melden Israëlische media. De zaak draait om beweringen dat Bar voor de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 op de hoogte was van de dreiging, maar besloot om Netanyahu niet in te lichten.

1 uur geleden
Door projectiel geraakt containerschip gezonken bij Hormuz

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een containerschip is bij de Straat van Hormuz geraakt door een projectiel en gezonken. Door een ander incident nabij de zeestraat zou ook een bulkschip aan het zinken zijn. Dit melden maritieme veiligheidsbronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Arrestaties in Noorwegen om fraude met diensten voor NAVO-schepen

DEN HAAG (ANP) - In Noorwegen zijn vijf mensen opgepakt in het onderzoek naar grootschalige fraude met diensten voor NAVO-schepen, meldt EU-justitiedienst Eurojust. Het bedrijf dat die diensten had moeten leveren, zou meer dan 1 miljoen euro hebben verdiend door valse facturen te versturen.

2 uur geleden
Advocaten verdachte in Nord Stream-proces: mogelijk geen misdrijf

HAMBURG (ANP/AFP) - De advocaten van de Oekraïense verdachte van het opblazen van Nord Stream-pijpleidingen in 2022 stellen dat er mogelijk geen misdrijf heeft plaatsgevonden. Zij verklaarden op de eerste dag van het proces in Hamburg dat de leidingen een "Russisch wapen" waren en daarom mogelijk een legitiem doelwit.

2 uur geleden