Extra veiligheidsmaatregelen rond El Clásico
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten scherpen de veiligheidsmaatregelen woensdag extra aan als FC Barcelona het opneemt tegen aartsrivaal Real Madrid. Ze doen dat uit voorzorg na de aankondiging van Catalaanse separatisten dat ze rond El Clásico gaan demonstreren. Er zouden zo'n 3000 veiligheidsmensen worden ingezet.
Vanwege hevige protesten en rellen werd de wedstrijd in Camp Nou in oktober uitgesteld naar 18 december. De Democratic Tsunami, de Catalaanse protestgroep die zich wil afscheiden van Spanje, roept op tot een bijeenkomst woensdag bij het stadion van FC Barcelona, in de aanloop naar de aftrap om 20.00 uur.
Vorige week liet de voorzitter van FC Barcelona, Josep Bartomeu, weten dat de wedstrijd gewoon zal worden gespeeld. De clubs, de politie en de Spaanse voetbalbond hebben afspraken gemaakt over het waarborgen van de veiligheid van spelers en supporters.
In Catalonië ontstond dit jaar grote onrust nadat negen separatistische leiders werden veroordeeld tot celstraffen vanwege hun betrokkenheid bij het onafhankelijkheidsreferendum in 2017.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De bevolkingsafname in Japan is een "nationale crisis die stilletjes vordert", zei premier Sanae Takaichi tijdens een toespraak in het parlement. Ze beloofde voor het einde van dit jaar een strategie op te stellen om de krimp aan te pakken.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
7 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
9 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
9 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
16 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
17 uur geleden