Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheidseisen voor aanbieders mobiele netwerken

Extra veiligheidseisen voor aanbieders mobiele netwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt aan aanbieders van mobiele telecomnetwerken extra eisen op het gebied van veiligheid. Dat moet spionage of misbruik voorkomen en de maatregelen moeten uiterlijk op 1 oktober 2022 zijn doorgevoerd. Dat gebeurt met het oog op de komst van nieuwe 5G-netwerken voor supersnel mobiel internet.

De vrees bestaat dat apparatuur van het Chinese bedrijf Huawei, een van de belangrijkste aanbieders van dit soort netwerkapparatuur, kan worden gebruikt voor spionage. Verscheidene westerse landen hebben daarom Huawei al uitgesloten van hun 5G-netwerk. Een Chinese veiligheidswet dwingt burgers en bedrijven mee te werken met de veiligheidsdiensten als die dat nodig achten.

Staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) heeft de vijf voorwaarden woensdag gepubliceerd. Ze gelden voor kritieke onderdelen van het netwerk en direct daaraan gekoppelde delen. Het gaat onder meer om eisen op het gebied van bewaking van de technische apparatuur en screening van mensen die toegang hebben tot de netwerken.

Veilig en vertrouwd

"Met concrete beveiligingseisen voor kritieke onderdelen van deze netwerken gaan we deze basis versterken en zetten we de stap om te zorgen dat onze mobiele netwerken altijd veilig en vertrouwd beschikbaar zijn, overal. Kritieke onderdelen van die telecomnetwerken mogen daarnaast alleen afkomstig zijn van betrouwbare leveranciers", aldus Keijzer.

De regeling is nu in consultatie gegaan. Burgers en bedrijven kunnen dan commentaar leveren op de voorwaarden. Keijzer maakte in de zomer bekend dat KPN, Vodafone en T-Mobile de eerste 5G-frequenties in de wacht hebben gesleept.

Meer uit Binnenland

Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

20 minuten geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

21 minuten geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

23 minuten geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

36 minuten geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

2 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

2 uur geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

2 uur geleden