Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

MADRID (ANP) - In verband met een terreurdreiging worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de duels in de kwartfinales van de Champions League van deze week. Islamitische Staat (IS) zou hebben gedreigd met aanslagen rondom de wedstrijden in het belangrijkste clubtoernooi van Europa.

Voor de UEFA is de dreiging vooralsnog geen aanleiding om de kwartfinales uit te stellen. Wel zegt de Europese voetbalbond continu in contact te staan met lokale autoriteiten in Londen, Parijs en Madrid.

De autoriteiten hebben een uitgebreide veiligheidsoperatie opgetuigd voor de twee duels in Madrid van deze week. Volgens dagblad La Vanguardia zijn er meer dan 2000 agenten van de nationale politie en de Guardia Civil, een Spaanse politie-eenheid met militaire en civiele functies, ingezet voor de surveillanceoperatie in de Spaanse hoofdstad. Daar speelt Real Madrid dinsdag tegen Manchester City en stuit Atlético Madrid woensdag op Borussia Dortmund.

'Kill them all'

Ook de Engelse en Franse autoriteiten nemen extra maatregelen rond de kwartfinales Arsenal - Bayern München en Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Gerald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, is op de hoogte van een afbeelding van IS en hun afdeling Al Azaim. Op de voorgrond staat een terrorist met geweer in de hand afgebeeld, op de achtergrond de vier stadions waar de kwartfinales van de Champions League deze week worden afgewerkt. Het Parc des Princes in Parijs, het Emirates Stadium in Londen en het Metropolitano Stadion en Santiago Bernabéu in Madrid. De tekst laat weinig aan de verbeelding over: 'Kill them all' (vermoord ze allemaal).

Anderhalve week geleden zette de Duitse politie extra agenten in rond het competitieduel tussen Bayern München en Borussia Dortmund door extra terreurdreiging. Rond die wedstrijd bleven incidenten uit.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

14 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

16 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

17 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

19 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

19 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

19 uur geleden