Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging
MADRID (ANP) - In verband met een terreurdreiging worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de duels in de kwartfinales van de Champions League van deze week. Islamitische Staat (IS) zou hebben gedreigd met aanslagen rondom de wedstrijden in het belangrijkste clubtoernooi van Europa.
Voor de UEFA is de dreiging vooralsnog geen aanleiding om de kwartfinales uit te stellen. Wel zegt de Europese voetbalbond continu in contact te staan met lokale autoriteiten in Londen, Parijs en Madrid.
De autoriteiten hebben een uitgebreide veiligheidsoperatie opgetuigd voor de twee duels in Madrid van deze week. Volgens dagblad La Vanguardia zijn er meer dan 2000 agenten van de nationale politie en de Guardia Civil, een Spaanse politie-eenheid met militaire en civiele functies, ingezet voor de surveillanceoperatie in de Spaanse hoofdstad. Daar speelt Real Madrid dinsdag tegen Manchester City en stuit Atlético Madrid woensdag op Borussia Dortmund.
'Kill them all'
Ook de Engelse en Franse autoriteiten nemen extra maatregelen rond de kwartfinales Arsenal - Bayern München en Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Gerald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, is op de hoogte van een afbeelding van IS en hun afdeling Al Azaim. Op de voorgrond staat een terrorist met geweer in de hand afgebeeld, op de achtergrond de vier stadions waar de kwartfinales van de Champions League deze week worden afgewerkt. Het Parc des Princes in Parijs, het Emirates Stadium in Londen en het Metropolitano Stadion en Santiago Bernabéu in Madrid. De tekst laat weinig aan de verbeelding over: 'Kill them all' (vermoord ze allemaal).
Anderhalve week geleden zette de Duitse politie extra agenten in rond het competitieduel tussen Bayern München en Borussia Dortmund door extra terreurdreiging. Rond die wedstrijd bleven incidenten uit.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
13 uur geleden