Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

MADRID (ANP) - In verband met een terreurdreiging worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de duels in de kwartfinales van de Champions League van deze week. Islamitische Staat (IS) zou hebben gedreigd met aanslagen rondom de wedstrijden in het belangrijkste clubtoernooi van Europa.

Voor de UEFA is de dreiging vooralsnog geen aanleiding om de kwartfinales uit te stellen. Wel zegt de Europese voetbalbond continu in contact te staan met lokale autoriteiten in Londen, Parijs en Madrid.

De autoriteiten hebben een uitgebreide veiligheidsoperatie opgetuigd voor de twee duels in Madrid van deze week. Volgens dagblad La Vanguardia zijn er meer dan 2000 agenten van de nationale politie en de Guardia Civil, een Spaanse politie-eenheid met militaire en civiele functies, ingezet voor de surveillanceoperatie in de Spaanse hoofdstad. Daar speelt Real Madrid dinsdag tegen Manchester City en stuit Atlético Madrid woensdag op Borussia Dortmund.

'Kill them all'

Ook de Engelse en Franse autoriteiten nemen extra maatregelen rond de kwartfinales Arsenal - Bayern München en Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Gerald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, is op de hoogte van een afbeelding van IS en hun afdeling Al Azaim. Op de voorgrond staat een terrorist met geweer in de hand afgebeeld, op de achtergrond de vier stadions waar de kwartfinales van de Champions League deze week worden afgewerkt. Het Parc des Princes in Parijs, het Emirates Stadium in Londen en het Metropolitano Stadion en Santiago Bernabéu in Madrid. De tekst laat weinig aan de verbeelding over: 'Kill them all' (vermoord ze allemaal).

Anderhalve week geleden zette de Duitse politie extra agenten in rond het competitieduel tussen Bayern München en Borussia Dortmund door extra terreurdreiging. Rond die wedstrijd bleven incidenten uit.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

4 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

7 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

8 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

9 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

9 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

13 uur geleden