Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging
MADRID (ANP) - In verband met een terreurdreiging worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de duels in de kwartfinales van de Champions League van deze week. Islamitische Staat (IS) zou hebben gedreigd met aanslagen rondom de wedstrijden in het belangrijkste clubtoernooi van Europa.
Voor de UEFA is de dreiging vooralsnog geen aanleiding om de kwartfinales uit te stellen. Wel zegt de Europese voetbalbond continu in contact te staan met lokale autoriteiten in Londen, Parijs en Madrid.
De autoriteiten hebben een uitgebreide veiligheidsoperatie opgetuigd voor de twee duels in Madrid van deze week. Volgens dagblad La Vanguardia zijn er meer dan 2000 agenten van de nationale politie en de Guardia Civil, een Spaanse politie-eenheid met militaire en civiele functies, ingezet voor de surveillanceoperatie in de Spaanse hoofdstad. Daar speelt Real Madrid dinsdag tegen Manchester City en stuit Atlético Madrid woensdag op Borussia Dortmund.
'Kill them all'
Ook de Engelse en Franse autoriteiten nemen extra maatregelen rond de kwartfinales Arsenal - Bayern München en Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Gerald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, is op de hoogte van een afbeelding van IS en hun afdeling Al Azaim. Op de voorgrond staat een terrorist met geweer in de hand afgebeeld, op de achtergrond de vier stadions waar de kwartfinales van de Champions League deze week worden afgewerkt. Het Parc des Princes in Parijs, het Emirates Stadium in Londen en het Metropolitano Stadion en Santiago Bernabéu in Madrid. De tekst laat weinig aan de verbeelding over: 'Kill them all' (vermoord ze allemaal).
Anderhalve week geleden zette de Duitse politie extra agenten in rond het competitieduel tussen Bayern München en Borussia Dortmund door extra terreurdreiging. Rond die wedstrijd bleven incidenten uit.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
14 uur geleden