Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

Extra veiligheid bij duels Champions League na terreurdreiging

MADRID (ANP) - In verband met een terreurdreiging worden extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de duels in de kwartfinales van de Champions League van deze week. Islamitische Staat (IS) zou hebben gedreigd met aanslagen rondom de wedstrijden in het belangrijkste clubtoernooi van Europa.

Voor de UEFA is de dreiging vooralsnog geen aanleiding om de kwartfinales uit te stellen. Wel zegt de Europese voetbalbond continu in contact te staan met lokale autoriteiten in Londen, Parijs en Madrid.

De autoriteiten hebben een uitgebreide veiligheidsoperatie opgetuigd voor de twee duels in Madrid van deze week. Volgens dagblad La Vanguardia zijn er meer dan 2000 agenten van de nationale politie en de Guardia Civil, een Spaanse politie-eenheid met militaire en civiele functies, ingezet voor de surveillanceoperatie in de Spaanse hoofdstad. Daar speelt Real Madrid dinsdag tegen Manchester City en stuit Atlético Madrid woensdag op Borussia Dortmund.

'Kill them all'

Ook de Engelse en Franse autoriteiten nemen extra maatregelen rond de kwartfinales Arsenal - Bayern München en Paris Saint-Germain - FC Barcelona. Gerald Darmanin, de Franse minister van Binnenlandse Zaken, is op de hoogte van een afbeelding van IS en hun afdeling Al Azaim. Op de voorgrond staat een terrorist met geweer in de hand afgebeeld, op de achtergrond de vier stadions waar de kwartfinales van de Champions League deze week worden afgewerkt. Het Parc des Princes in Parijs, het Emirates Stadium in Londen en het Metropolitano Stadion en Santiago Bernabéu in Madrid. De tekst laat weinig aan de verbeelding over: 'Kill them all' (vermoord ze allemaal).

Anderhalve week geleden zette de Duitse politie extra agenten in rond het competitieduel tussen Bayern München en Borussia Dortmund door extra terreurdreiging. Rond die wedstrijd bleven incidenten uit.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

17 minuten geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

8 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

10 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

12 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

16 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

17 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

18 uur geleden