Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra toezicht na vuurwerkbom en incidenten in Rotterdamse wijk

Extra toezicht na vuurwerkbom en incidenten in Rotterdamse wijk

ROTTERDAM (ANP) - De politie houdt de komende dagen verscherpt toezicht in de Rotterdamse wijk Lombardijen nadat daar zaterdag een vuurwerkbom in een pand van de gemeente werd gegooid en een aantal andere incidenten.

De vuurwerkbom werd vermoedelijk door een raam naar binnen gegooid bij het gemeentelijke pand aan de Dantestraat. Bij de explosie en een daaropvolgende korte brand raakte niemand gewond. Een paar bovenliggende woningen moesten korte tijd worden ontruimd. Enkele uren na de explosie ging op de Molièreweg een busje van de gemeente in vlammen op door een vuurwerkbom.

Volgens de politie waren er de afgelopen dagen meer incidenten in de wijk Lombardijen. Op 31 december brak brand uit nadat er vuurwerk was ontploft bij twee scholen aan de Catullusweg. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Horatiusstraat zwaar vuurwerk tot ontploffing gebracht bij een woning met een ravage tot gevolg. In een woning aan de Ogiersingel werd zwaar vuurwerk door de brievenbus gegooid.

Mobiele camera's

"Naast het verscherpte toezicht, in uniform en in burger, worden binnenkort ook mobiele camera's in de wijk geplaatst", zegt een politiewoordvoerster. Volgens haar is nog onduidelijk of er een verband is tussen de voorvallen. "Het onderzoek is onder meer gericht op drie verdachten, mannen in donkere kleding, die enkele keren zijn gezien."

De leider van het onderzoek noemde de gebeurtenissen eerder op zondag "werkelijk bizar en onacceptabel". "Gelukkig raakten er bij al deze incidenten niemand gewond, maar je moet er niet aan denken wat er had kunnen gebeuren."

Meer uit Binnenland

Gewonde bij steekincident in Schinveld

SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

14 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

15 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

16 uur geleden
Blokkade A12 van XR wordt ontbonden op last burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.

17 uur geleden
XR: klimaatactivisten blokkeren A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.

18 uur geleden
Man gepakt voor neersteken willekeurige slachtoffers in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.

18 uur geleden