Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra tijd voor stemmentellen North Carolina blijft ongemoeid

Extra tijd voor stemmentellen North Carolina blijft ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - Het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft geoordeeld dat de extra tijd voor het tellen van stemmen in de staat North Carolina ongemoeid blijft, tegen de wil van president Donald Trump en de Republikeinen. In een soortgelijke zaak omtrent de cruciale swing state Pennsylvania probeerden de Republikeinen een versneld oordeel te forceren, waarbij zij van het Hooggerechtshof ook nul op het rekest kregen. In het laatste geval onthield de kersverse hoge rechter Amy Coney Barrett zich van een oordeel.

Met het oordeel van 's lands hoogste gerechtelijke instantie bleef een eerder oordeel van een lagere rechtbank overeind. Het campagneteam van president Donald Trump, het landelijke Republikeinse partijbestuur en Republikeinse functionarissen in North Carolina hadden gehoopt dat het Hooggerechtshof er een streep door zou zetten.

De kiesraad van North Carolina staat vanwege mogelijke vertragingen in de postbezorging door de US Postal Service toe dat briefstemmen met een poststempel van verkiezingsdatum 3 november worden meegeteld tot 9 dagen na de verkiezingen.

In Pennsylvania mogen briefstemmen volgens de huidige regels tot drie dagen na de verkiezingen nog worden meegeteld. De Republikeinen willen ook die extra tijd voor het stemmentellen van tafel en procederen daarvoor momenteel bij het Hooggerechtshof.

Dat weigerde op verzoek van de Republikeinen versneld een oordeel te vellen in die zaak. Die beslissing werd door acht rechters gemaakt, in de verhouding van 5 tegen 3. De net benoemde conservatieve hoge rechter Amy Coney Barrett onthield zich van een oordeel omdat zij geen tijd heeft gehad om de zaak te bestuderen.

De Democraten, die fel gekant waren tegen Coney Barretts benoeming vlak voor de presidentsverkiezingen, willen dat zij zich onthoudt van oordelen omtrent de verkiezingen. President Trump heeft de vacante zetel die na de dood van hoger rechter Ruth Bader Ginsburg ontstond, juist snel gevuld in de hoop dat het Hooggerechtshof in zijn voordeel zal beslissen als het een oordeel over de verkiezingen moet vellen.

Over het stemmen per post dienen door het hele land tal van rechtszaken. Door de coronapandemie brengen meer Amerikanen dan ooit hun stem per brief uit. President Trump heeft, in weerwil van wat experts zeggen, vaak gesteld dat het stemmen per brief verkiezingsfraude in de hand werkt. Volgens zijn critici anticipeert Trump zo op een eventueel verlies en probeert hij op die manier in zijn voordeel kiezers uit te sluiten.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

3 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

3 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

11 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

14 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

15 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

15 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

15 uur geleden