Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra ticket Champions League voor Nederland na verlies Sporting

Extra ticket Champions League voor Nederland na verlies Sporting

ZEIST (ANP) - Nederland mag met ingang van volgend jaar met twee voetbalclubs meedoen aan de groepsfase van de Champions League. Door de resultaten van donderdagavond op de Europese velden is Nederland verzekerd van minimaal de zesde plaats op de zogeheten coëfficiëntenranglijst van de UEFA. Dat betekent dat volgend seizoen niet alleen de kampioen, maar ook de nummer 2 van de Eredivisie zich plaatst voor de groepsfase van de Champions League.

Dit seizoen stroomt de club die als tweede eindigt in de derde voorronde van het belangrijkste Europese bekertoernooi in. Komend seizoen krijgen de nummers 1 en 2 van de Eredivisie een ticket voor de lucratieve groepsfase van de Champions League, de ploeg die als derde eindigt een ticket voor de voorrondes. Plaatsing voor de Champions League levert een startbedrag op van bijna 15,64 miljoen euro. Dat bedrag kan via premies en tv-gelden flink oplopen.

Nederland nam gedurende dit seizoen door de prestaties van de clubs in Europees verband de zesde plaats op de UEFA-ranglijst over van Portugal. Hoewel de UEFA pas aan het einde van dit seizoen de zogenoemde access list voor 2024-2025 opmaakt, is Nederland door de resultaten donderdagavond van Feyenoord (1-0 winst tegen AS Roma) en AZ (2-0 verlies tegen Anderlecht) verzekerd van in ieder geval plek zes. Portugal, dat met Benfica (Champions League) en Sporting Portugal (Europa League) ook nog twee clubs heeft die in Europa actief zijn, kan Nederland niet meer achterhalen. Dat bevestigt ook de KNVB.

Meer uit Voetbal

Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

6 minuten geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

39 minuten geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

1 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

3 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

4 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

5 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

5 uur geleden