Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra ticket Champions League voor Nederland na verlies Sporting

Extra ticket Champions League voor Nederland na verlies Sporting

ZEIST (ANP) - Nederland mag met ingang van volgend jaar met twee voetbalclubs meedoen aan de groepsfase van de Champions League. Door de resultaten van donderdagavond op de Europese velden is Nederland verzekerd van minimaal de zesde plaats op de zogeheten coëfficiëntenranglijst van de UEFA. Dat betekent dat volgend seizoen niet alleen de kampioen, maar ook de nummer 2 van de Eredivisie zich plaatst voor de groepsfase van de Champions League.

Dit seizoen stroomt de club die als tweede eindigt in de derde voorronde van het belangrijkste Europese bekertoernooi in. Komend seizoen krijgen de nummers 1 en 2 van de Eredivisie een ticket voor de lucratieve groepsfase van de Champions League, de ploeg die als derde eindigt een ticket voor de voorrondes. Plaatsing voor de Champions League levert een startbedrag op van bijna 15,64 miljoen euro. Dat bedrag kan via premies en tv-gelden flink oplopen.

Nederland nam gedurende dit seizoen door de prestaties van de clubs in Europees verband de zesde plaats op de UEFA-ranglijst over van Portugal. Hoewel de UEFA pas aan het einde van dit seizoen de zogenoemde access list voor 2024-2025 opmaakt, is Nederland door de resultaten donderdagavond van Feyenoord (1-0 winst tegen AS Roma) en AZ (2-0 verlies tegen Anderlecht) verzekerd van in ieder geval plek zes. Portugal, dat met Benfica (Champions League) en Sporting Portugal (Europa League) ook nog twee clubs heeft die in Europa actief zijn, kan Nederland niet meer achterhalen. Dat bevestigt ook de KNVB.

Meer uit Voetbal

Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

6 minuten geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

4 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

9 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

13 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

19 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

21 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

21 uur geleden