Extra testvoorziening voor grenswerkers Duitsland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zorgt voor een extra testvoorziening voor inwoners van regio's die grenzen aan Duitsland. Die is bedoeld voor mensen die voor werk, opleiding, mantelzorg of een doktersafspraak de grens over moeten, en daarvoor volgens de Duitse regels elke keer een negatieve coronatest moeten kunnen overleggen, meldt staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken).
De Tweede Kamer had het kabinet gevraagd iets te regelen voor deze groep, die nu nog vaak is aangewezen op commerciële testaanbieders. Om misbruik te voorkomen moeten mensen die aankloppen bij zo'n speciale testlocatie een eigen verklaring invullen en "aannemelijk bewijs" tonen dat zij inderdaad om een van de genoemde redenen naar Duitsland moeten.
Het streven is de testvoorziening op 7 mei te hebben ingericht. Omdat het een spoedklus betreft, wordt die niet openbaar aanbesteed. De kosten bedragen maximaal 12 miljoen euro. Daarmee kunnen de komende acht weken in totaal 400.000 coronatests beschikbaar worden gesteld.
Knops gaat ervan uit dat naarmate het coronavirus in Nederland verder wordt teruggedrongen, de beperkingen en voorwaarden die Duitsland aan het grensverkeer stelt zullen worden versoepeld. "Over de laatste ontwikkelingen vindt wekelijks overleg plaats binnen de Cross Border Taskforce Corona."
Meer uit Binnenland
DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
6 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geleden