Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra testvoorziening voor grenswerkers Duitsland

Extra testvoorziening voor grenswerkers Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zorgt voor een extra testvoorziening voor inwoners van regio's die grenzen aan Duitsland. Die is bedoeld voor mensen die voor werk, opleiding, mantelzorg of een doktersafspraak de grens over moeten, en daarvoor volgens de Duitse regels elke keer een negatieve coronatest moeten kunnen overleggen, meldt staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken).

De Tweede Kamer had het kabinet gevraagd iets te regelen voor deze groep, die nu nog vaak is aangewezen op commerciële testaanbieders. Om misbruik te voorkomen moeten mensen die aankloppen bij zo'n speciale testlocatie een eigen verklaring invullen en "aannemelijk bewijs" tonen dat zij inderdaad om een van de genoemde redenen naar Duitsland moeten.

Het streven is de testvoorziening op 7 mei te hebben ingericht. Omdat het een spoedklus betreft, wordt die niet openbaar aanbesteed. De kosten bedragen maximaal 12 miljoen euro. Daarmee kunnen de komende acht weken in totaal 400.000 coronatests beschikbaar worden gesteld.

Knops gaat ervan uit dat naarmate het coronavirus in Nederland verder wordt teruggedrongen, de beperkingen en voorwaarden die Duitsland aan het grensverkeer stelt zullen worden versoepeld. "Over de laatste ontwikkelingen vindt wekelijks overleg plaats binnen de Cross Border Taskforce Corona."

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

3 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

6 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

9 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

14 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

14 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

14 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

16 uur geleden