Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra ruimtes in Engelse ziekenhuizen voor coronapatiënten

Extra ruimtes in Engelse ziekenhuizen voor coronapatiënten

LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsdienst NHS gaat in ziekenhuizen tijdelijke onderkomens inrichten om coronapatiënten in op te vangen. De extra ruimtes zijn mogelijk nodig door het hoge aantal besmettingen als gevolg van de omikronvariant. Volgens de medische chef van de NHS, Stephen Powis, leeft de dienst momenteel "op voet van oorlog" met het virus.

De acht tijdelijke onderkomens met elk een capaciteit van honderd patiënten worden ingericht in ziekenhuizen in Engeland, meldt Sky News. Ze zijn vernoemd naar de verpleegkundige Florence Nightingale. En mocht het nodig zijn, zijn ook alvast meer locaties zoals gymzalen aangewezen om patiënten in onder te kunnen brengen.

Op de acht locaties komen als dat nodig is ziekenhuispatiënten te liggen die nog niet voldoende hersteld zijn van Covid om naar huis te kunnen, maar die verder nog maar weinig aandacht nodig hebben van verpleegkundigen. Momenteel gebruiken de ziekenhuizen in sommige gevallen al hotels en verzorgingshuizen om daar niet-Covid-patiënten te verzorgen.

Niet afwachten

"We weten niet precies hoeveel van degenen die het virus oplopen behandeling in het ziekenhuis nodig hebben", zegt Powis "Maar gezien het aantal infecties kunnen we daar niet langer op wachten en daarom wordt er vanaf vandaag gewerkt om te zorgen dat deze faciliteiten aanwezig zijn."

Minister van Volksgezondheid Sajid Javid zegt te hopen dat de ruimtes uiteindelijk niet nodig zijn. Eerder tijdens de pandemie zette de Britse gezondheidsdienst ook veldhospitalen in om coronapatiënten in op te vangen.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

4 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

5 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

7 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

7 uur geleden