Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra ruimtes in Engelse ziekenhuizen voor coronapatiënten

Extra ruimtes in Engelse ziekenhuizen voor coronapatiënten

LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsdienst NHS gaat in ziekenhuizen tijdelijke onderkomens inrichten om coronapatiënten in op te vangen. De extra ruimtes zijn mogelijk nodig door het hoge aantal besmettingen als gevolg van de omikronvariant. Volgens de medische chef van de NHS, Stephen Powis, leeft de dienst momenteel "op voet van oorlog" met het virus.

De acht tijdelijke onderkomens met elk een capaciteit van honderd patiënten worden ingericht in ziekenhuizen in Engeland, meldt Sky News. Ze zijn vernoemd naar de verpleegkundige Florence Nightingale. En mocht het nodig zijn, zijn ook alvast meer locaties zoals gymzalen aangewezen om patiënten in onder te kunnen brengen.

Op de acht locaties komen als dat nodig is ziekenhuispatiënten te liggen die nog niet voldoende hersteld zijn van Covid om naar huis te kunnen, maar die verder nog maar weinig aandacht nodig hebben van verpleegkundigen. Momenteel gebruiken de ziekenhuizen in sommige gevallen al hotels en verzorgingshuizen om daar niet-Covid-patiënten te verzorgen.

Niet afwachten

"We weten niet precies hoeveel van degenen die het virus oplopen behandeling in het ziekenhuis nodig hebben", zegt Powis "Maar gezien het aantal infecties kunnen we daar niet langer op wachten en daarom wordt er vanaf vandaag gewerkt om te zorgen dat deze faciliteiten aanwezig zijn."

Minister van Volksgezondheid Sajid Javid zegt te hopen dat de ruimtes uiteindelijk niet nodig zijn. Eerder tijdens de pandemie zette de Britse gezondheidsdienst ook veldhospitalen in om coronapatiënten in op te vangen.

Meer uit Buitenland

Bron: G7 is akkoord over nieuwe energiesancties tegen Rusland

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/RTR) - De landen van de G7 zijn het eens geworden over nieuwe energiesancties tegen Rusland, meldt een Franse diplomatieke bron aan persbureaus Reuters en AFP. Zo willen ze de druk op het land opvoeren. De wereldleiders van de G7 zijn bijeengekomen in het Franse Évian-les-Bains.

1 uur geleden
FBI voorkwam mogelijke terreuraanslag bij kooigevecht Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De FBI heeft een mogelijke terreuraanslag voorkomen die tijdens het kooigevecht in de tuin van het Witte Huis had moeten plaatsvinden, meldt Fox News. Het UFC-kooigevecht werd afgelopen weekend georganiseerd ter ere van de 80e verjaardag van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Trump: Syrië kan strijd tegen Hezbollah overnemen van Israël

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet tevreden over de manier waarop Israël oorlog voert in Libanon. Hij suggereerde tijdens de G7-top in Évian-les-Bains dat Syrië wat hem betreft de strijd tegen Hezbollah in Libanon zou kunnen overnemen. "Want om eerlijk te zijn denk ik dat zij het beter zouden doen."

3 uur geleden
Trump ontmoet Zelensky dinsdag op G7-top in Frankrijk

ÉVIAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later op dinsdag een ontmoeting te hebben met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. De twee leiders zijn in Frankrijk voor een G7-top.

3 uur geleden
Polen pakt twee personen op na moord op Poetin-criticus

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse politie heeft twee personen uit Belarus opgepakt nadat een Russische Poetin-criticus in het oosten van Polen werd doodgeschoten. De betrokkenheid van de mannen bij de moord wordt nog onderzocht.

3 uur geleden
Belgisch OM eist 27 jaar tegen man die carnavalsvierders doodreed

BERGEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van 27 jaar geëist voor Paolo Falzone, die hoofdverdachte is in het proces rond het carnavalsdrama van Strépy-Bracquegnies. In 2022 reed hij onder invloed met hoge snelheid een groep carnavalsvierders aan. Hierbij vielen zeven doden en tientallen gewonden.

5 uur geleden
Duitsland wijst EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland wijst het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af. De financiering ervan is "volstrekt buitensporig", zei de Duitse minister Günther Krichbaum (Europese Zaken) dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers het compromisvoorstel van raadsvoorzitter Cyprus. Dat stelt een begroting voor die 2 procent lager is dan de 2000 miljard euro die de Europese Commissie wil. "We wijzen de voorgestelde bedragen af", zei Krichbaum.

5 uur geleden