Extra politie in Beverwijk en Heemskerk om incidenten met groepen
BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk is meer politie aanwezig om de "rust in de omgeving te herstellen en de veiligheid te waarborgen". Door incidenten en spanningen tussen rivaliserende groepen is er onrust ontstaan. In de twee plaatsen is een noodbevel uitgevaardigd. Vijf middelbare scholen blijven vrijdag dicht vanwege de situatie.
Bij een sporthal in Beverwijk zijn ook losse incidenten geweest. Zo is daar iemand van zijn fiets beroofd, meldt een politiewoordvoerder. Die benadrukt dat deze incidenten losstaan van de spanningen tussen de twee groepen.
Online circuleren berichten over "dingen die mogelijk kunnen gaan gebeuren", aldus de woordvoerder, die uitlegt dat scholen daardoor zelf hebben besloten de deuren te sluiten. Hij kan niet zeggen om wat voor dreiging het gaat. De politie benadrukt dat er onderscheid moet worden gemaakt tussen feit en gerucht, "sommige berichten die online worden gedeeld, zijn onjuist of niet bevestigd".
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
12 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
21 uur geleden