Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra onderzoek ACM naar duurzaamheidsclaims zes kledingbedrijven

Extra onderzoek ACM naar duurzaamheidsclaims zes kledingbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De duurzaamheidsclaims van verschillende kledingbedrijven die in Nederland actief zijn worden nog eens extra onderzocht. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) deed eerder onderzoek naar beweringen van tien bedrijven die mogelijk misleidend zouden zijn en zag bij zes van hen reden om vervolgonderzoek in te stellen. Namen noemde de ACM niet. Wel is bekend dat het om vier buitenlandse kledingketens en twee Nederlandse bedrijven gaat.

"Wij zien dat veel kledingbedrijven zich graag duurzaam voordoen, maar dat zij hun claims vaak overdrijven en dat de onderbouwing ontbreekt. Hiertegen treden wij nu op, waarbij we ook sancties kunnen opleggen", aldus de ACM. Bedrijven die regels overtreden, krijgen mogelijk een boete of een last onder dwangsom.

De reikwijdte van de ACM is binnen Nederland. Daarom kan het wel Nederlandse bedrijven aanpakken. Als blijkt dat de buitenlandse bedrijven het niet zou nauw nemen met de regels, zal de ACM buitenlandse toezichthouders vragen op te treden.

De ACM heeft eind mei ruim 70 bedrijven in de kledingbranche aangeschreven met het verzoek hun claims kritisch te bekijken. Ze kregen daarvoor tot half juni de tijd. Ook werden uitingen over duurzaamheid getoetst op juistheid, duidelijkheid en controleerbaarheid. Dan ging het er met name om of consumenten goed geïnformeerd werden.

Meer uit Financieel

Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.

13 minuten geleden
Prijzen vliegtickets en voeding drukken inflatie in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.

16 minuten geleden
Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

8 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

8 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

8 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

8 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

13 uur geleden