Extra noodhulp voor VN-organisaties voor voedsel en Palestijnen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet geeft drie VN-organisaties dit jaar nog extra geld. Door de coronacrisis hebben meer mensen behoefte aan noodhulp, schrijft minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwerking) aan de Tweede Kamer. Vergeleken met vorig jaar hebben dit jaar anderhalf keer meer mensen behoefte aan noodhulp.
Het gaat om het Wereld Voedsel Programma (WFP) dat dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede kreeg. Dat krijgt er 7 miljoen euro. Daarmee komt de Nederlandse bijdrage uit op totaal 43 miljoen euro. De VN-organisatie die Palestijnse vluchtelingen helpt (Unrwa) krijgt er 6 miljoen bij. De Unrwa kampt met een flink financieringstekort sinds onder meer de VS zich terugtrokken.
Ten slotte gaat er 8 miljoen naar de Central Emergency Response Fund (CERF), een organisatie die bij acute crises snel noodhulp geeft.
Meer uit Binnenland
MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
3 uur geledenZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. Het gaat volgens de politie om een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
16 uur geleden