
Extra Nederlandse getuigen in zaak Joost Klein gehoord door OM
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) heeft voor de zaak rondom Joost Klein de extra Nederlandse getuigen gehoord voor wie een Europees onderzoeksbevel was gestuurd door het OM in Zweden. Dat laat een woordvoerder van het Landelijk Parket weten aan het ANP.
"Het Landelijk Parket heeft op verzoek van de Zweden de getuigen gehoord. We hebben de zaak afgerond en gaan dat terugkoppelen aan de Zweden", aldus de woordvoerder, die ook laat weten dat vanuit Nederland verder niets over de zaak gezegd kan worden, omdat het een Zweedse zaak is. Het verzoek voor de extra verhoren kwam eerder van de advocaat van de 26-jarige Klein en werd officieel verstuurd door de Zweedse officier van justitie Fredrik Jönsson.
Klein werd in mei gediskwalificeerd tijdens het songfestival, nadat hij volgens omroep AVROTROS "een dreigende beweging" naar een vrouw had gemaakt. Ze zou Klein gefilmd hebben terwijl meermaals was afgesproken dat dit niet de bedoeling was. Eerder werd voor het proces een voorlopige datum vastgesteld voor begin juni, maar onder meer door de extra verhoren bleek dit niet haalbaar. Wanneer de zaak nu dient, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De bouw van ongeveer 500.000 woningen dreigt de komende jaren vast te lopen, vooral door de stikstofimpasse en het overvolle elektriciteitsnet. Daarvoor waarschuwen provincies, die stellen dat afspraken over waar en hoeveel woningen tot 2030 gebouwd moeten worden in gevaar komen. Meer inzet en tientallen miljarden van het Rijk zijn nodig om "wat veel mensen zien als het grootste probleem van Nederland" aan te pakken, zegt het Interprovinciaal Overleg (IPO).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 28-jarige Sirio S. uit Italië veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, voor het verkrachten van een Ierse vrouw op Koningsdag in Amsterdam.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De politie heeft op 14 oktober een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden die lid zou zijn van een gewelddadige onlinegroepering. Hij zou jongeren hebben gechanteerd met naaktbeelden om ze te dwingen zijn onlinegebruikersnaam met een mes in hun benen en borsten te kerven. Dat heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS laat donderdagmiddag uit voorzorg vanaf 15.00 uur minder treinen rijden vanuit Zeeland naar Rotterdam en Amsterdam, en terug. Dat heeft te maken met de verwachte storm met windstoten tot 115 kilometer per uur. Die komt donderdagmiddag het eerst aan in het zuidwesten van Nederland.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben in de nacht van woensdag op donderdag 2099 asielzoekers overnacht, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Daarmee stijgt het aantal voor de derde dag op rij en ligt het aantal voor de twaalfde dag op rij boven de 2000. Begin deze maand verbleven nog minder dan 1900 mensen in Ter Apel.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol vallen vanaf donderdag 18.00 uur tientallen vluchten uit vanwege de verwachte harde wind. Ook moeten reizigers rekening houden met vertragingen. Vanaf donderdagmiddag geldt in de westelijke kustprovincies code oranje, omdat er kans is op zeer zware windstoten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Storm Benjamin kan zorgen voor hinder op het spoor, vooral in het westen en midden van het land. De vervoerders en ProRail raden reizigers aan om zowel het weerbericht als de reisplanner goed in de gaten te houden en donderdag eerder naar huis te gaan, als dat nodig is.
6 uur geleden