Extra militairen naar Guantánamo Bay voor detentie van illegalen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft volgens het Witte Huis extra manschappen gestuurd naar de beruchte Amerikaanse marinebasis Guantánamo Bay om op die plek een groot detentiecentrum voor illegale immigranten in te richten. De basis aan de Cubaanse Baai van Guantánamo werd in 1903 voor onbepaalde tijd gehuurd van de Cubaanse regering en is geen Amerikaans grondgebied. Cuba bestrijdt de geldigheid van het contract van destijds.
In 2002 werd er een gevangenkamp voor van terrorisme verdachte buitenlanders opgezet, omdat ze bij gevangenhouding op Amerikaans grondgebied beschermd zouden worden door de rechten van verdachten in de VS. Er zaten ooit bijna achthonderd terreurverdachten zonder enige vorm van proces vast en er zouden er nu vijftien gevangen zitten. Volgens Trump heeft het gevangenenkamp plaats voor 30.000 gedetineerden en kan dat worden verdubbeld. Hij denkt er illegalen op te sluiten die zich niet kunnen identificeren en die een strafbaar feit hebben gepleegd.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
7 uur geleden