Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra militairen naar Guantánamo Bay voor detentie van illegalen

Extra militairen naar Guantánamo Bay voor detentie van illegalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft volgens het Witte Huis extra manschappen gestuurd naar de beruchte Amerikaanse marinebasis Guantánamo Bay om op die plek een groot detentiecentrum voor illegale immigranten in te richten. De basis aan de Cubaanse Baai van Guantánamo werd in 1903 voor onbepaalde tijd gehuurd van de Cubaanse regering en is geen Amerikaans grondgebied. Cuba bestrijdt de geldigheid van het contract van destijds.

In 2002 werd er een gevangenkamp voor van terrorisme verdachte buitenlanders opgezet, omdat ze bij gevangenhouding op Amerikaans grondgebied beschermd zouden worden door de rechten van verdachten in de VS. Er zaten ooit bijna achthonderd terreurverdachten zonder enige vorm van proces vast en er zouden er nu vijftien gevangen zitten. Volgens Trump heeft het gevangenenkamp plaats voor 30.000 gedetineerden en kan dat worden verdubbeld. Hij denkt er illegalen op te sluiten die zich niet kunnen identificeren en die een strafbaar feit hebben gepleegd.

Meer uit Buitenland

Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

2 minuten geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

56 minuten geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

4 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

5 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

7 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

8 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

9 uur geleden