Extra militairen naar Guantánamo Bay voor detentie van illegalen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft volgens het Witte Huis extra manschappen gestuurd naar de beruchte Amerikaanse marinebasis Guantánamo Bay om op die plek een groot detentiecentrum voor illegale immigranten in te richten. De basis aan de Cubaanse Baai van Guantánamo werd in 1903 voor onbepaalde tijd gehuurd van de Cubaanse regering en is geen Amerikaans grondgebied. Cuba bestrijdt de geldigheid van het contract van destijds.
In 2002 werd er een gevangenkamp voor van terrorisme verdachte buitenlanders opgezet, omdat ze bij gevangenhouding op Amerikaans grondgebied beschermd zouden worden door de rechten van verdachten in de VS. Er zaten ooit bijna achthonderd terreurverdachten zonder enige vorm van proces vast en er zouden er nu vijftien gevangen zitten. Volgens Trump heeft het gevangenenkamp plaats voor 30.000 gedetineerden en kan dat worden verdubbeld. Hij denkt er illegalen op te sluiten die zich niet kunnen identificeren en die een strafbaar feit hebben gepleegd.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
2 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
3 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
8 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
8 uur geleden