Extra maatregelen wegens overlast op Utrecht Centraal blijven
UTRECHT (ANP) - De extra maatregelen die sinds eind september zijn genomen om de overlast op Utrecht Centraal aan te pakken, blijven voorlopig van kracht. Burgemeester Sharon Dijksma heeft dat vrijdag in een brief aan de gemeenteraad laten weten. Sinds eind september treedt de politie in en rond het station strenger op en is er extra handhaving. De driehoek (politie, gemeente en Openbaar Ministerie) besloot daartoe na een aantal steekpartijen en zware mishandelingen.
Donderdag zijn twintig overlastgevende personen, voornamelijk mannen, aangehouden voor onder andere winkeldiefstal en openbare dronkenschap. Tien van hen hebben een verblijfsontzegging opgelegd gekregen. Zij mogen zich 24 uur lang niet vertonen rondom het station. De groep zou bestaan uit asielzoekers uit veilige landen, arbeidsmigranten uit Oost-Europa, jongeren en mensen met een alcohol- en drugsverslaving.
Volgens de burgemeester zijn nog niet alle overlastgevers weg, maar zijn er sinds er maatregelen zijn genomen geen ernstige incidenten meer geweest. "Ondernemers, beveiligers en passanten stellen de extra inzet van politie en gemeente op prijs", zegt Dijksma. De burgemeester denkt dat de overlast weer zal toenemen als de veiligheidsmaatregelen worden afgebouwd. Daarom blijven ze voorlopig gelden.
Daarnaast blijft de gemeente in gesprek met het Rijk om overlastgevers uit veilige landen aan te pakken. "Deze groep is immers zeer mobiel en veroorzaakt op verschillende plekken in het land hardnekkige overlast." Gekeken wordt of het mogelijk is om deze groep vrijwillig of gedwongen te laten vertrekken uit Nederland. "We onderzoeken welke ondersteuning hiervoor nodig is en welke partijen daar een bijdrage aan kunnen leveren", aldus Dijksma.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
10 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
13 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
21 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
23 uur geleden