Extra maatregelen wegens overlast op Utrecht Centraal blijven
UTRECHT (ANP) - De extra maatregelen die sinds eind september zijn genomen om de overlast op Utrecht Centraal aan te pakken, blijven voorlopig van kracht. Burgemeester Sharon Dijksma heeft dat vrijdag in een brief aan de gemeenteraad laten weten. Sinds eind september treedt de politie in en rond het station strenger op en is er extra handhaving. De driehoek (politie, gemeente en Openbaar Ministerie) besloot daartoe na een aantal steekpartijen en zware mishandelingen.
Donderdag zijn twintig overlastgevende personen, voornamelijk mannen, aangehouden voor onder andere winkeldiefstal en openbare dronkenschap. Tien van hen hebben een verblijfsontzegging opgelegd gekregen. Zij mogen zich 24 uur lang niet vertonen rondom het station. De groep zou bestaan uit asielzoekers uit veilige landen, arbeidsmigranten uit Oost-Europa, jongeren en mensen met een alcohol- en drugsverslaving.
Volgens de burgemeester zijn nog niet alle overlastgevers weg, maar zijn er sinds er maatregelen zijn genomen geen ernstige incidenten meer geweest. "Ondernemers, beveiligers en passanten stellen de extra inzet van politie en gemeente op prijs", zegt Dijksma. De burgemeester denkt dat de overlast weer zal toenemen als de veiligheidsmaatregelen worden afgebouwd. Daarom blijven ze voorlopig gelden.
Daarnaast blijft de gemeente in gesprek met het Rijk om overlastgevers uit veilige landen aan te pakken. "Deze groep is immers zeer mobiel en veroorzaakt op verschillende plekken in het land hardnekkige overlast." Gekeken wordt of het mogelijk is om deze groep vrijwillig of gedwongen te laten vertrekken uit Nederland. "We onderzoeken welke ondersteuning hiervoor nodig is en welke partijen daar een bijdrage aan kunnen leveren", aldus Dijksma.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
11 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
11 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
22 uur geleden