Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen wegens overlast op Utrecht Centraal blijven

Extra maatregelen wegens overlast op Utrecht Centraal blijven

UTRECHT (ANP) - De extra maatregelen die sinds eind september zijn genomen om de overlast op Utrecht Centraal aan te pakken, blijven voorlopig van kracht. Burgemeester Sharon Dijksma heeft dat vrijdag in een brief aan de gemeenteraad laten weten. Sinds eind september treedt de politie in en rond het station strenger op en is er extra handhaving. De driehoek (politie, gemeente en Openbaar Ministerie) besloot daartoe na een aantal steekpartijen en zware mishandelingen.

Donderdag zijn twintig overlastgevende personen, voornamelijk mannen, aangehouden voor onder andere winkeldiefstal en openbare dronkenschap. Tien van hen hebben een verblijfsontzegging opgelegd gekregen. Zij mogen zich 24 uur lang niet vertonen rondom het station. De groep zou bestaan uit asielzoekers uit veilige landen, arbeidsmigranten uit Oost-Europa, jongeren en mensen met een alcohol- en drugsverslaving.

Volgens de burgemeester zijn nog niet alle overlastgevers weg, maar zijn er sinds er maatregelen zijn genomen geen ernstige incidenten meer geweest. "Ondernemers, beveiligers en passanten stellen de extra inzet van politie en gemeente op prijs", zegt Dijksma. De burgemeester denkt dat de overlast weer zal toenemen als de veiligheidsmaatregelen worden afgebouwd. Daarom blijven ze voorlopig gelden.

Daarnaast blijft de gemeente in gesprek met het Rijk om overlastgevers uit veilige landen aan te pakken. "Deze groep is immers zeer mobiel en veroorzaakt op verschillende plekken in het land hardnekkige overlast." Gekeken wordt of het mogelijk is om deze groep vrijwillig of gedwongen te laten vertrekken uit Nederland. "We onderzoeken welke ondersteuning hiervoor nodig is en welke partijen daar een bijdrage aan kunnen leveren", aldus Dijksma.

Meer uit Binnenland

Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

59 minuten geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

1 uur geleden
Kabinet wil vaart maken met verplichte verzekering zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.

2 uur geleden
Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

3 uur geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

3 uur geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

4 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

4 uur geleden