Extra maatregelen voor olympische sporters op vlucht naar Beijing
AMSTERDAM (ANP) - Op de eerste KLM-vlucht met sporters die naar de Olympische Spelen in Beijing gaan, zijn extra voorzorgsmaatregelen genomen om er zeker van te zijn dat de leden van TeamNL niet besmet raken met het coronavirus. Op de vlucht die woensdag vanaf Schiphol vertrekt, zitten ook officials en sporters uit andere landen. Een week later volgt een tweede vlucht.
Sportkoepel NOC*NSF had eerder al bekendgemaakt dat het de risico's wil verkleinen dat atleten of begeleiders besmet raken voor, tijdens en na de reis. Dit naar aanleiding van de vlucht met sporters van TeamNL naar de Zomerspelen van vorig jaar in Tokio. Toen bleek in de dagen na aankomst dat een aantal sporters besmet was geraakt. Voor sommigen betekende dat direct ook het einde van hun deelname aan de Spelen. Overigens is geenszins zeker of de besmettingen tijdens de vlucht zijn ontstaan, bij aankomst op het vliegveld van Tokio of al kort voor vertrek, bijvoorbeeld toen sporters uitgebreid afscheid namen van hun familieleden op Schiphol.
Afgesproken is dat de sporters van TeamNL die nu naar de Winterspelen in China afreizen als laatste het vliegtuig instappen. Bij aankomst in Beijing zullen ze ook als eerste weer het vliegtuig verlaten. De Nederlandse equipe zit in een eigen compartiment van het vliegtuig, waar andere reizigers niet mogen komen. Ook hebben de leden van TeamNL tijdens de vlucht een eigen toilet en is er in de 'TeamNL-bubbel' een vaste crew.
Hoogtepunt omikronvariant
Het afreizen naar Tokio gebeurde op het hoogtepunt van de deltavariant van het coronavirus. De uitdaging om niet besmet te raken is met de nu rondwarende omikronvariant, die nog besmettelijker is, zo mogelijk nog groter. KLM blijft er overigens bij dat vliegen in coronatijd veilig kan. Het personeel van KLM wordt ook uitvoerig getest.
Veel sporters van TeamNL zitten momenteel uit voorzorg in quarantaine in eigen huis of verblijven al weken in een hotelkamer om maar niet besmet te raken. Bij aankomst in Beijing zullen alle sporters, officials, vrijwilligers en pers in een gesloten 'superbubbel' zitten. Daar moeten ze het hele toernooi in blijven. Het gaat om vele duizenden mensen. Er doen alleen al 3000 sporters mee.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
9 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
14 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
16 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
17 uur geleden