
Extra maatregelen voor olympische sporters op vlucht naar Beijing
AMSTERDAM (ANP) - Op de eerste KLM-vlucht met sporters die naar de Olympische Spelen in Beijing gaan, zijn extra voorzorgsmaatregelen genomen om er zeker van te zijn dat de leden van TeamNL niet besmet raken met het coronavirus. Op de vlucht die woensdag vanaf Schiphol vertrekt, zitten ook officials en sporters uit andere landen. Een week later volgt een tweede vlucht.
Sportkoepel NOC*NSF had eerder al bekendgemaakt dat het de risico's wil verkleinen dat atleten of begeleiders besmet raken voor, tijdens en na de reis. Dit naar aanleiding van de vlucht met sporters van TeamNL naar de Zomerspelen van vorig jaar in Tokio. Toen bleek in de dagen na aankomst dat een aantal sporters besmet was geraakt. Voor sommigen betekende dat direct ook het einde van hun deelname aan de Spelen. Overigens is geenszins zeker of de besmettingen tijdens de vlucht zijn ontstaan, bij aankomst op het vliegveld van Tokio of al kort voor vertrek, bijvoorbeeld toen sporters uitgebreid afscheid namen van hun familieleden op Schiphol.
Afgesproken is dat de sporters van TeamNL die nu naar de Winterspelen in China afreizen als laatste het vliegtuig instappen. Bij aankomst in Beijing zullen ze ook als eerste weer het vliegtuig verlaten. De Nederlandse equipe zit in een eigen compartiment van het vliegtuig, waar andere reizigers niet mogen komen. Ook hebben de leden van TeamNL tijdens de vlucht een eigen toilet en is er in de 'TeamNL-bubbel' een vaste crew.
Hoogtepunt omikronvariant
Het afreizen naar Tokio gebeurde op het hoogtepunt van de deltavariant van het coronavirus. De uitdaging om niet besmet te raken is met de nu rondwarende omikronvariant, die nog besmettelijker is, zo mogelijk nog groter. KLM blijft er overigens bij dat vliegen in coronatijd veilig kan. Het personeel van KLM wordt ook uitvoerig getest.
Veel sporters van TeamNL zitten momenteel uit voorzorg in quarantaine in eigen huis of verblijven al weken in een hotelkamer om maar niet besmet te raken. Bij aankomst in Beijing zullen alle sporters, officials, vrijwilligers en pers in een gesloten 'superbubbel' zitten. Daar moeten ze het hele toernooi in blijven. Het gaat om vele duizenden mensen. Er doen alleen al 3000 sporters mee.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
42 minuten geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
49 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort lijkt voor de tweede keer op rij niet uitverkocht te raken. Met name voor aanstaande vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. De zondag en mogelijk ook de zaterdag verkoopt de komende dagen nog wel uit, verwacht een woordvoerder.
4 uur geledenLIMONE PIEMONTE (ANP/DPA) - Tijdens de Vuelta zijn meerdere fietsen gestolen uit de vrachtwagen van Visma - Lease a Bike. Dat heeft het Nederlandse team bekendgemaakt. Dat gebeurde enkele uren nadat de Deense kopman Jonas Vingegaard de tweede etappe op Italiaanse bodem had gewonnen. De politie is een onderzoek gestart.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Zeven Nederlandse atleten hebben zich gekwalificeerd voor de finale van de Diamond League in Zürich. Femke Bol kan in die prestigieuze wedstrijdenserie voor de vijfde keer op rij de finale van de 400 meter horden winnen. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel won al 29 achtereenvolgende keren een race op de 400 meter horden in de Diamond League en is sinds augustus 2020 ongeslagen.
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Europees talent van het jaar Niels Laros kan kiezen uit drie afstanden op de WK atletiek in Tokio in september, maar de 20-jarige hardloper zet in op de 1500 meter. Hij kent geen twijfels over zijn bedoelingen. "Ik heb door mijn overwinningen in de Diamond League laten zien dat ik met de besten van de wereld meekan, dus ik ga voor een medaille", zei de Oosterhouter tijdens een digitaal persmoment.
7 uur geleden