Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen tegen verzilting in West-Nederland

Extra maatregelen tegen verzilting in West-Nederland

LELYSTAD (ANP) - Rijkswaterstaat en de waterschappen nemen extra maatregelen om verzilting van het water in West-Nederland tegen te gaan. Bij de sluizen in IJmuiden, Spaarndam en Terneuzen gelden schutbeperkingen om het instromen van zout zeewater te verminderen. Via de Irenesluizen in het Amsterdam-Rijnkanaal wordt extra zoetwater aangevoerd naar het Noordzeekanaal om te voorkomen dat het zoutgehalte daar verder oploopt, aldus de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling.

De verzilting neemt toe omdat het waterpeil in de rivieren steeds verder zakt. Daardoor is er onvoldoende tegendruk om zout zeewater tegen te houden. Maandag start Rijkswaterstaat om die reden ook met de Klimaatbestendige Wateraanvoer (KWA). Via het speciaal daarvoor gebouwde gemaal De Aanvoerder bij De Meern wordt dan voortdurend zoetwater uit de Lek en het Amsterdam-Rijnkanaal naar West-Nederland gepompt. Ook via het Merwedekanaal en de Lopikerwaard gaat extra zoetwater naar het westen. Rijkswaterstaat raadt zwemmen in rivieren en kanalen in het gebied af, omdat de stroming sterk toe gaat nemen.

Het peil van de Rijn bij Lobith zakt steeds verder. Rijkswaterstaat verwacht dat de afvoer in de loop van de week zakt naar ongeveer 850 kubieke meter per seconde, wat uitzonderlijk is. De dienst is om die reden gestart met dagelijkse berichtgeving over laagwater voor de scheepvaart op de Waal, de drukstbevaren rivier van Europa. De beroepsvaart moet al rekening houden met minder belading en langere wachttijden bij sluizen.

Meer uit Binnenland

'CO2-gecompenseerd gas' maakt belofte niet waar, oordeelt RCC

AMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.

18 minuten geleden
Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

7 uur geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

9 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

10 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

12 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

12 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

12 uur geleden