Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen tegen verzilting in West-Nederland

Extra maatregelen tegen verzilting in West-Nederland

LELYSTAD (ANP) - Rijkswaterstaat en de waterschappen nemen extra maatregelen om verzilting van het water in West-Nederland tegen te gaan. Bij de sluizen in IJmuiden, Spaarndam en Terneuzen gelden schutbeperkingen om het instromen van zout zeewater te verminderen. Via de Irenesluizen in het Amsterdam-Rijnkanaal wordt extra zoetwater aangevoerd naar het Noordzeekanaal om te voorkomen dat het zoutgehalte daar verder oploopt, aldus de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling.

De verzilting neemt toe omdat het waterpeil in de rivieren steeds verder zakt. Daardoor is er onvoldoende tegendruk om zout zeewater tegen te houden. Maandag start Rijkswaterstaat om die reden ook met de Klimaatbestendige Wateraanvoer (KWA). Via het speciaal daarvoor gebouwde gemaal De Aanvoerder bij De Meern wordt dan voortdurend zoetwater uit de Lek en het Amsterdam-Rijnkanaal naar West-Nederland gepompt. Ook via het Merwedekanaal en de Lopikerwaard gaat extra zoetwater naar het westen. Rijkswaterstaat raadt zwemmen in rivieren en kanalen in het gebied af, omdat de stroming sterk toe gaat nemen.

Het peil van de Rijn bij Lobith zakt steeds verder. Rijkswaterstaat verwacht dat de afvoer in de loop van de week zakt naar ongeveer 850 kubieke meter per seconde, wat uitzonderlijk is. De dienst is om die reden gestart met dagelijkse berichtgeving over laagwater voor de scheepvaart op de Waal, de drukstbevaren rivier van Europa. De beroepsvaart moet al rekening houden met minder belading en langere wachttijden bij sluizen.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

3 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

10 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

12 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

14 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

14 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

15 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

16 uur geleden