Extra maatregelen op circuit Bahrein na crash Grosjean
BAHREIN (ANP) - De Formule 1 heeft extra veiligheidsmaatregelen getroffen voor de GP van Sakhir, aankomende zondag in Bahrein. Afgelopen zondag vond op het circuit een ernstige crash plaats met de bolide van de Fransman Romain Grosjean, die er met brandwonden vanaf kwam.
Op de plek waar Grosjean crashte, de derde bocht, worden twee rijen banden aangebracht. In de negende bocht wordt de bandenstapel verlengd en worden de stoepranden verwijderd.
Tijdens de GP van Sakhir wordt een kleiner deel van het circuit gebruikt dan gewoonlijk. De race bevat slechts elf bochten in plaats van de vijftien bochten die tijdens de GP van Bahrein werden verreden.
Onderzoek
De mondiale autosportfederatie FIA heeft aangekondigd een gedetailleerd onderzoek te beginnen naar het ongeluk van Grosjean. Het onderzoek zal zes tot acht weken in beslag nemen.
Grosjean heeft het ziekenhuis inmiddels verlaten, maar moet de GP van Sakhir aan zich voorbij laten gaan. De coureur van Haas mikt op een rentree tijdens GP van Abu Dhabi, de laatste race van 2020.
De race begint zondag om 18.10 uur.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden