
Extra maatregelen laatste sporters TeamNL die naar China gaan
BEIJING (ANP) - De laatste groep Nederlandse sporters die woensdag naar de Olympische Spelen gaat, neemt de eerste dagen in Beijing wat extra voorzorgsmaatregelen. "Dat betekent bijvoorbeeld minder contacten en op grotere afstand blijven", meldt een woordvoerder van sportkoepel NOC*NSF.
De meeste Nederlandse deelnemers aan de Spelen zijn al zo'n vijf dagen in China. Het gaat om ongeveer negentig atleten, coaches en begeleiders. De groep die woensdag als laatste vertrekt, bestaat uit circa vijftien mensen.
NOC*NSF is voorzichtig met de 'nieuwkomers' vanwege het coronavirus. Tot dusverre is niemand binnen TeamNL positief getest. Veel andere landen, zoals Rusland, Polen en Canada, zijn wel getroffen.
176 coronagevallen
Inmiddels staat de teller bij de Olympische Spelen op 176 coronagevallen sinds 23 januari. Vanaf dat moment is begonnen met tellen, omdat toen de eerste mensen naar Beijing gingen voor de Spelen die vrijdag beginnen. Nederland doet met 42 atleten mee.
China werkt bij de Spelen met een zogenoemde 'superbubbel'. De deelnemers en andere betrokkenen zijn afgesloten van de Chinese bevolking. Bij aankomst in Beijing wordt iedereen direct getest op het coronavirus. De positieve gevallen worden in quarantaine gezet, de negatieve gevallen mogen de bubbel in. Vanaf dat moment moet iedereen dagelijks een coronatest doen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
6 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
16 uur geledenPOITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.
19 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.
23 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.
1 dag geleden