Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao gaat samen met groepen vrijwilligers opruimacties uitvoeren op het eiland om de verdere verspreiding van dengue (knokkelkoorts) tegen te gaan. De extra schoonmaakmaatregelen moeten ertoe leiden dat zo veel mogelijk broedplaatsen voor muggen worden geëlimineerd.
Dat heeft de regering donderdag bekendgemaakt. Minister-president Gilmar Pisas zei dat er geen sprake is van crisis, maar dat de situatie wel heel serieus moet worden genomen. Op het eiland zijn dit jaar drie mensen overleden aan dengue, momenteel zijn enkele personen ernstig ziek.
Directeur Volksgezondheid, dr. Melissa Arias zegt dat "alles moet worden gedaan wat mogelijk is om te voorkomen dat muggen broedplaatsen vinden en zo meer mensen steken". Met hulp van de gemeenschap kan dengue onder controle worden gehouden, zo denkt ze.
De Arubaanse minister van Toerisme en Volksgezondheid, Dangui Oduber, besloot donderdag het aantal preventieve maatregelen te intensiveren om zo een verdere verspreiding van dengue te voorkomen. Er is volgens hem momenteel geen dengue-uitbraak op Aruba. Maar Oduber is bang dat zo'n uitbraak er wel kan komen.
Volgens Oduber moeten alle bewoners emmers, autobanden en plantenbakken in en rond het huis opbergen of verwijderen. Inwoners worden opgeroepen om zichzelf te beschermen tegen muggenbeten door kleding met lange mouwen en lange broekspijpen te dragen en daarnaast veel te spuiten met insectenspray.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
3 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
5 uur geleden