Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao gaat samen met groepen vrijwilligers opruimacties uitvoeren op het eiland om de verdere verspreiding van dengue (knokkelkoorts) tegen te gaan. De extra schoonmaakmaatregelen moeten ertoe leiden dat zo veel mogelijk broedplaatsen voor muggen worden geëlimineerd.
Dat heeft de regering donderdag bekendgemaakt. Minister-president Gilmar Pisas zei dat er geen sprake is van crisis, maar dat de situatie wel heel serieus moet worden genomen. Op het eiland zijn dit jaar drie mensen overleden aan dengue, momenteel zijn enkele personen ernstig ziek.
Directeur Volksgezondheid, dr. Melissa Arias zegt dat "alles moet worden gedaan wat mogelijk is om te voorkomen dat muggen broedplaatsen vinden en zo meer mensen steken". Met hulp van de gemeenschap kan dengue onder controle worden gehouden, zo denkt ze.
De Arubaanse minister van Toerisme en Volksgezondheid, Dangui Oduber, besloot donderdag het aantal preventieve maatregelen te intensiveren om zo een verdere verspreiding van dengue te voorkomen. Er is volgens hem momenteel geen dengue-uitbraak op Aruba. Maar Oduber is bang dat zo'n uitbraak er wel kan komen.
Volgens Oduber moeten alle bewoners emmers, autobanden en plantenbakken in en rond het huis opbergen of verwijderen. Inwoners worden opgeroepen om zichzelf te beschermen tegen muggenbeten door kleding met lange mouwen en lange broekspijpen te dragen en daarnaast veel te spuiten met insectenspray.
Meer uit Binnenland
SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
1 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.
13 uur geleden