Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao gaat samen met groepen vrijwilligers opruimacties uitvoeren op het eiland om de verdere verspreiding van dengue (knokkelkoorts) tegen te gaan. De extra schoonmaakmaatregelen moeten ertoe leiden dat zo veel mogelijk broedplaatsen voor muggen worden geëlimineerd.
Dat heeft de regering donderdag bekendgemaakt. Minister-president Gilmar Pisas zei dat er geen sprake is van crisis, maar dat de situatie wel heel serieus moet worden genomen. Op het eiland zijn dit jaar drie mensen overleden aan dengue, momenteel zijn enkele personen ernstig ziek.
Directeur Volksgezondheid, dr. Melissa Arias zegt dat "alles moet worden gedaan wat mogelijk is om te voorkomen dat muggen broedplaatsen vinden en zo meer mensen steken". Met hulp van de gemeenschap kan dengue onder controle worden gehouden, zo denkt ze.
De Arubaanse minister van Toerisme en Volksgezondheid, Dangui Oduber, besloot donderdag het aantal preventieve maatregelen te intensiveren om zo een verdere verspreiding van dengue te voorkomen. Er is volgens hem momenteel geen dengue-uitbraak op Aruba. Maar Oduber is bang dat zo'n uitbraak er wel kan komen.
Volgens Oduber moeten alle bewoners emmers, autobanden en plantenbakken in en rond het huis opbergen of verwijderen. Inwoners worden opgeroepen om zichzelf te beschermen tegen muggenbeten door kleding met lange mouwen en lange broekspijpen te dragen en daarnaast veel te spuiten met insectenspray.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.
3 uur geleden