Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue

Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao gaat samen met groepen vrijwilligers opruimacties uitvoeren op het eiland om de verdere verspreiding van dengue (knokkelkoorts) tegen te gaan. De extra schoonmaakmaatregelen moeten ertoe leiden dat zo veel mogelijk broedplaatsen voor muggen worden geëlimineerd.

Dat heeft de regering donderdag bekendgemaakt. Minister-president Gilmar Pisas zei dat er geen sprake is van crisis, maar dat de situatie wel heel serieus moet worden genomen. Op het eiland zijn dit jaar drie mensen overleden aan dengue, momenteel zijn enkele personen ernstig ziek.

Directeur Volksgezondheid, dr. Melissa Arias zegt dat "alles moet worden gedaan wat mogelijk is om te voorkomen dat muggen broedplaatsen vinden en zo meer mensen steken". Met hulp van de gemeenschap kan dengue onder controle worden gehouden, zo denkt ze.

De Arubaanse minister van Toerisme en Volksgezondheid, Dangui Oduber, besloot donderdag het aantal preventieve maatregelen te intensiveren om zo een verdere verspreiding van dengue te voorkomen. Er is volgens hem momenteel geen dengue-uitbraak op Aruba. Maar Oduber is bang dat zo'n uitbraak er wel kan komen.

Volgens Oduber moeten alle bewoners emmers, autobanden en plantenbakken in en rond het huis opbergen of verwijderen. Inwoners worden opgeroepen om zichzelf te beschermen tegen muggenbeten door kleding met lange mouwen en lange broekspijpen te dragen en daarnaast veel te spuiten met insectenspray.

Meer uit Binnenland

Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

27 minuten geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

1 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

3 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

6 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

8 uur geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

8 uur geleden
Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

10 uur geleden