Extra maatregelen Curaçao tegen verdere verspreiding dengue
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao gaat samen met groepen vrijwilligers opruimacties uitvoeren op het eiland om de verdere verspreiding van dengue (knokkelkoorts) tegen te gaan. De extra schoonmaakmaatregelen moeten ertoe leiden dat zo veel mogelijk broedplaatsen voor muggen worden geëlimineerd.
Dat heeft de regering donderdag bekendgemaakt. Minister-president Gilmar Pisas zei dat er geen sprake is van crisis, maar dat de situatie wel heel serieus moet worden genomen. Op het eiland zijn dit jaar drie mensen overleden aan dengue, momenteel zijn enkele personen ernstig ziek.
Directeur Volksgezondheid, dr. Melissa Arias zegt dat "alles moet worden gedaan wat mogelijk is om te voorkomen dat muggen broedplaatsen vinden en zo meer mensen steken". Met hulp van de gemeenschap kan dengue onder controle worden gehouden, zo denkt ze.
De Arubaanse minister van Toerisme en Volksgezondheid, Dangui Oduber, besloot donderdag het aantal preventieve maatregelen te intensiveren om zo een verdere verspreiding van dengue te voorkomen. Er is volgens hem momenteel geen dengue-uitbraak op Aruba. Maar Oduber is bang dat zo'n uitbraak er wel kan komen.
Volgens Oduber moeten alle bewoners emmers, autobanden en plantenbakken in en rond het huis opbergen of verwijderen. Inwoners worden opgeroepen om zichzelf te beschermen tegen muggenbeten door kleding met lange mouwen en lange broekspijpen te dragen en daarnaast veel te spuiten met insectenspray.
Meer uit Binnenland
MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
34 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft 34 mensen aangehouden na het geweld dat dinsdag plaatsvond in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer net over de grens bij Limburg, in Nijmegen en in een nabijgelegen maisveld. Ook zijn er meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.
38 minuten geledenMALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook autobussen kunnen vanaf 2029 onder de uitstootvrije zones vallen, waarmee ze bepaalde binnensteden niet meer in mogen als ze te vervuilend zijn. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) gaat de regels aanpassen om verduurzaming aan te moedigen maar wil ondernemers ook niet "aan het onmogelijke" houden, schrijft ze in een brief aan de Kamer.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.
1 uur geleden