Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen coronavirus bij Amsterdamse kinderopvang

Extra maatregelen coronavirus bij Amsterdamse kinderopvang

AMSTERDAM (ANP) - Kinderopvangbedrijf Compananny, dat vrijdag een vestiging sloot omdat een besmette vrouw uit Amsterdam daar recentelijk was, neemt op alle dertig vestigingen in het land extra maatregelen om verspreiding van het nieuwe coronavirus te voorkomen.

De kinderopvang roept ouders op om kinderen met wat voor ziekteverschijnselen dan ook thuis te houden, ook als die verschijnselen er slechts bij de ouders zijn. Mensen die in de getroffen regio's zijn geweest, is gevraagd om weg te blijven. "Ook hebben wij de GGD een overzicht gegeven van wie wanneer op onze gesloten vestiging was en hoe die personen te bereiken zijn", aldus een woordvoerder. Hij laat ook weten dat medewerkers extra zijn geïnstrueerd om het hygiëneprotocol na te leven en ziekteverschijnselen bij kinderen te herkennen. "Een kind van tussen de 0 en 4 jaar zal niet snel zeggen dat hij of zij denkt het coronavirus te hebben opgelopen", aldus de woordvoerder.

Compananny besloot vrijdag de vestiging waar de besmette moeder is geweest voor twee weken te sluiten. Laterna Magica, de Amsterdamse basisschool waar de vrouw recentelijk luizenmoeder was, besloot zaterdag om open te gaan op maandag. Volgens de GGD, die maandagmorgen op de school was, had Laterna Magica een "rustige en goede start." Jeugdartsen beantwoordden er vragen van ouders. "Zo’n start zal er elke ochtend zijn deze week, steeds ook met jeugdartsen van de GGD aanwezig", aldus de GGD.

Meer uit Binnenland

Jeugddetentie geëist voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.

46 minuten geleden
NL-alert afgegeven voor natuurbrand Ouddorp: verlaat het gebied

OUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.

50 minuten geleden
Vrijdag weer geen treinen bij Venray door werkzaamheden na brand

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.

1 uur geleden
Blushelikopter defensie naar Ouddorp om natuurbrand te bestrijden

OUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.

1 uur geleden
Natuurbrand in duinen bij Ouddorp laait verder op

OUDDORP (ANP) - De natuurbrand die donderdagmiddag in het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt, breidt zich uit. Voor het incident is opgeschaald van Grip 1 naar Grip 2. Dat betekent onder meer dat een Regionaal Operationeel Team de coördinatie van de brandbestrijding en informatievoorziening op zich neemt. De brandweer krijgt ook hulp van korpsen uit de regio.

1 uur geleden
Zangeres en Idols-jurylid Jerney Kaagman (79) overleden

BLARICUM (ANP) - Zangeres Jerney Kaagman is op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie donderdag bekendgemaakt. Kaagman overleed op 31 juli na een lang ziekbed. Van de zangeres was al bekend dat ze jarenlang leed aan de ziekte van Parkinson.

2 uur geleden
I&W overweegt meer borden langs snelwegen naar Duitse grens

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W) overweegt om meer vaste borden te plaatsen en de belijning te veranderen op de snelwegen naar de Duitse grensovergang. Sinds de oosterburen grenscontroles uitvoeren, zijn er vaak files en meer ongelukken op de laatste kilometers voor de grens.

2 uur geleden