Extra maatregelen bij Joods restaurant na nieuwe bekladding
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam neemt extra veiligheidsmaatregelen bij het Joodse restaurant HaCarmel in Amsterdam-Zuid. De eetgelegenheid is onlangs opnieuw beklad met een antisemitische tekst.
Burgemeester Femke Halsema en politiechef Frank Paauw hebben dinsdag met de eigenaar van het restaurant gesproken over aanvullende maatregelen. Die komen bovenop het cameratoezicht dat sinds vorig jaar is ingesteld, laat de gemeente weten. "Details kunnen niet worden gedeeld, omdat de maatregelen dan mogelijk minder effectief zijn." Binnenkort wordt ook een nieuwe dreigingsanalyse van de situatie bij HaCarmel gemaakt.
Op de ruit van het pand zijn onlangs de woorden 'Find Jew' geschreven. De eigenaar heeft aangifte gedaan bij de politie die de zaak onderzoekt.
Eerder doelwit
Het restaurant is eerder doelwit geweest van bekladdingen en vernielingen. Zo zijn de ruiten vaker vernield, werd het restaurant besmeurd met etensresten en werd er begin dit jaar een verdacht pakketje voor de deur gevonden. Na onderzoek bleek dat pakketje geen explosieven te bevatten.
Eerder deze maand nog werd een ruit vernield en is geprobeerd een Israëlische vlag in brand te steken. Daarvoor is een 31-jarige man aangehouden, die in 2018 al een keer is veroordeeld voor vernielingen aan het restaurant. Hij zit nog vast. Voor het plaatsen van het verdachte pakketje werd vorige week donderdag een 46-jarige man aangehouden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
6 uur geleden