Extra maatregelen bij Joods restaurant na nieuwe bekladding
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam neemt extra veiligheidsmaatregelen bij het Joodse restaurant HaCarmel in Amsterdam-Zuid. De eetgelegenheid is onlangs opnieuw beklad met een antisemitische tekst.
Burgemeester Femke Halsema en politiechef Frank Paauw hebben dinsdag met de eigenaar van het restaurant gesproken over aanvullende maatregelen. Die komen bovenop het cameratoezicht dat sinds vorig jaar is ingesteld, laat de gemeente weten. "Details kunnen niet worden gedeeld, omdat de maatregelen dan mogelijk minder effectief zijn." Binnenkort wordt ook een nieuwe dreigingsanalyse van de situatie bij HaCarmel gemaakt.
Op de ruit van het pand zijn onlangs de woorden 'Find Jew' geschreven. De eigenaar heeft aangifte gedaan bij de politie die de zaak onderzoekt.
Eerder doelwit
Het restaurant is eerder doelwit geweest van bekladdingen en vernielingen. Zo zijn de ruiten vaker vernield, werd het restaurant besmeurd met etensresten en werd er begin dit jaar een verdacht pakketje voor de deur gevonden. Na onderzoek bleek dat pakketje geen explosieven te bevatten.
Eerder deze maand nog werd een ruit vernield en is geprobeerd een Israëlische vlag in brand te steken. Daarvoor is een 31-jarige man aangehouden, die in 2018 al een keer is veroordeeld voor vernielingen aan het restaurant. Hij zit nog vast. Voor het plaatsen van het verdachte pakketje werd vorige week donderdag een 46-jarige man aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
37 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
54 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - De voortvluchtige drugscrimineel Bolle Jos heeft van de Dendermondse strafrechter dinsdag acht jaar gevangenisstraf gekregen voor drugssmokkel vanuit Sierra Leone naar Antwerpen. De rechter legde hem ook een boete van 80.000 euro op en een havenverbod van tien jaar.
2 uur geleden