Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra laptops voor thuisonderwijs kind uit arm gezin

Extra laptops voor thuisonderwijs kind uit arm gezin

DEN HAAG (ANP) - Nog eens 11.500 leerlingen die zelf geen laptop of tablet hebben om thuis schoolwerk te doen, kunnen er een krijgen. Onderwijsminister Arie Slob trekt daarvoor nog eens 3,8 miljoen euro uit.

Toen medio maart de scholen dichtgingen, maakte het kabinet al 2,5 miljoen vrij voor leerlingen die zelf geen laptop of tablet kunnen betalen. Daarmee konden bijna 7000 kinderen worden geholpen. Maar dat was niet genoeg, merkte SIVON, de coöperatie die de apparaten regelde.

Met het extra geld denkt Slob iedereen te kunnen helpen. Hij vraagt van schoolbesturen wel een eigen bijdrage van 25 procent als een beroep op SIVON wordt gedaan.

Maandag

Basisschoolleerlingen kunnen vanaf maandag weer de helft van de week naar school, maar ze moeten voorlopig ook thuis nog schoolwerk doen. En middelbare scholieren zitten nog ten minste deze maand helemaal thuis. Vrijwel alle leerlingen zijn daardoor nog een hele poos aangewezen op thuisonderwijs.

De Tweede Kamer wees Slob er afgelopen weekend op dat de subsidie tekortschoot. Onder andere regeringspartij D66 noemde dat "onaanvaardbaar". De Kamer vroeg de minister het voor het einde van de meivakantie op te lossen.

Het onderwijs waarschuwt al langer dat juist leerlingen met ouders die niet kunnen rondkomen, moeite hebben met de opvoeding of het Nederlands niet goed machtig zijn, minder gedijen bij thuisonderwijs. Daardoor dreigt de coronacrisis de ongelijkheid nog te vergroten.

Meer uit Binnenland

Verdachte zorgverlener Wierden twee weken langer vast

WIERDEN (ANP) - Een 29-jarige vrouw die maandag is aangehouden op verdenking van onder meer poging tot moord op drie cliënten bij een zorginstelling in het Overijsselse Wierden, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris donderdagmiddag besloten. De vrouw werkte bij de zorglocatie en wordt ervan verdacht insuline te hebben toegediend aan cliënten die dat niet nodig hadden. Daardoor zouden de bloedsuikerwaarden bij deze bewoners zijn gedaald naar levensgevaarlijke waarden.

4 minuten geleden
Franse staatsonderscheiding voor drie leden Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Drie leden van Het Nationale Ballet hebben een Franse staatsonderscheiding gekregen. Ted Brandsen, Olga Smirnova en Alexei Ratmansky zijn benoemd tot Chevalier de l'ordre des Arts et des Lettres (Ridder in de Orde van Kunst en Letteren), meldt Het Nationale Ballet.

31 minuten geleden
Kwart miljoen ingezameld voor herstel Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij Stadsherstel in Amsterdam is 250.000 euro opgehaald voor het herstel van de Vondelkerk. Het monumentale gebouw van architect Pierre Cuypers ging in de nieuwjaarsnacht in vlammen op. De oorzaak is nog niet vastgesteld.

34 minuten geleden
Vanaf donderdagavond code geel in deel van het land wegens ijzel

DE BILT (ANP) - Omdat het door ijzel plaatselijk glad kan worden, heeft het KNMI vanaf het einde van de donderdagavond code geel uitgeroepen voor de provincies Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en Overijssel. Dat duurt tot in de zeer vroege vrijdagochtend.

1 uur geleden
Vermeende opdrachtgever explosie Nieuwkuijk ontkent betrokkenheid

DEN BOSCH (ANP) - Een van de drie verdachten die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk, ontkent alle betrokkenheid. De vermeende opdrachtgever Othman H. (32) uit Den Bosch verklaarde donderdag in de rechtbank in Den Bosch niets met de explosie te maken te hebben.

1 uur geleden
Criminelen spreiden hun risico om drugs Europa in te smokkelen

SCHIPHOL (ANP) - Door intensiever toezicht van overheden lijken drugscriminelen aan risicospreiding te doen, concludeert de douane donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers op Schiphol. Zo proberen zij drugs via verschillende havens vanuit landen in Zuid-Amerika Europa binnen te krijgen en worden de verdovende middelen ook op verschillende manieren verstopt.

1 uur geleden
Smartwatches kunnen helpen bij opsporen hartritmestoornissen

AMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.

3 uur geleden