Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra kosten zonnepaneel bij Budget Energie, weekendstroom gratis

Extra kosten zonnepaneel bij Budget Energie, weekendstroom gratis

AMSTERDAM (ANP) - Ook Budget Energie gaat extra kosten in rekening brengen bij klanten met zonnepanelen op het dak. Tegelijkertijd maakt de energieleverancier groene stroom gratis op de zaterdag- en zondagmiddagen van de lente en zomer. Dan leveren zonnepanelen vaak veel stroom, waar niet genoeg vraag naar is.

Het aantal particulieren met zonnepanelen is de afgelopen jaren hard gestegen. Maar de piekmomenten in de energieopwek zijn vaak niet de momenten dat de vraag naar stroom het hoogst is. Dit zorgt voor een overaanbod met soms zelfs negatieve prijzen. Ook raakt het elektriciteitsnet vaak overbelast door alle teruggeleverde stroom.

Vorig jaar ging energieleverancier Vandebron al over op het verrekenen van extra kosten voor de teruglevering van zonnestroom bij klanten met zonnepanelen. Ook bij veel andere energieleveranciers zijn eigenaren van zonnepanelen vaak duurder uit dan voorheen, zag onder andere vergelijkingssite Keuze.nl.

Budget Energie, met zo'n 800.000 klanten, brengt bij nieuwe klanten met zonnepanelen direct terugleverkosten in rekening. Andere klanten met een variabel contract gaan in maart extra betalen als ze zonnepanelen hebben. Tegelijkertijd zal stroom gratis zijn in de weekenddagen van april tot en met augustus in de middag. Dan hebben bedrijven minder behoefte aan elektriciteit terwijl op zonnige momenten het aanbod wel groot is. Volgens Budget Energie heeft het verplaatsen van veel energieverbruik door particulieren naar het weekend dan het meeste effect om de druk op het energienet te verminderen.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

1 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

2 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

6 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

6 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

6 uur geleden