Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.

Het gaat daarbij vooral om toegang tot gezondheidszorg, psychosociale steun en onderwijs. "Terwijl Rusland zijn wreedheid in het holst van de winter voortzet, verhoogt de EU haar steun om de lichten aan te houden en de huizen warm te houden", aldus EU-commissaris Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisismanagement). Volgens haar is de extra 148 miljoen euro voor humanitaire hulp "een sterk bewijs dat we achter de Oekraïners staan in hun uur van nood".

Met de nieuwe 148 miljoen euro komt het totale bedrag aan humanitaire hulp voor Oekraïne en Moldavië van de Europese Commissie op meer dan 1,1 miljard euro. Ongeveer 12,7 miljoen mensen hebben dringend hulp nodig, zegt de Europese Commissie.

Sinds de Russische aanval op Oekraïne, nu bijna drie jaar geleden, heeft de Europese Unie meer dan 150.000 ton hulp in natura aan Oekraïne geleverd. Daarnaast zijn er uit de speciale strategische reserves van de EU stroomgeneratoren, medische apparatuur, tijdelijke onderkomens en waterzuiveringsstations aan Oekraïne geleverd.

Meer uit Buitenland

VS trekken visum Braziliaanse ambassadeur in Washington in

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.

3 minuten geleden
Elektriciteitstorens oorzaak dodelijke brand Californië in 2025

LOS ANGELES (ANP) - Uit bedrijf genomen apparatuur van Southern California Edison (SCE) veroorzaakte de dodelijke Eaton-brand, die in januari 2025 aan negentien mensen het leven kostte en een groot deel van de plaats Altadena, bij Los Angeles, verwoestte. Dat blijkt uit een langverwacht onderzoek van de staat Californië, meldt onder meer The Los Angeles Times.

3 minuten geleden
Rome geeft 100 miljoen euro voor schadeherstel na beving Napels

ROME (ANP) - De Italiaanse regering gaat 100 miljoen euro besteden aan schadeherstel in de buurt van Napels na de aardbeving afgelopen vrijdag, meldt de betrokken minister van Bescherming Bevolking, Nello Musumeci. De beving had een kracht van 4.7 en veroorzaakte vooral schade in de gemeente Pozzuoli, ongeveer 10 kilometer ten westen van Napels.

4 minuten geleden
Alarm over uitbarsting van actieve vulkaan in Guatemala

ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De Guatemalteekse autoriteiten hebben groot alarm afgekondigd naar aanleiding van de uitbarsting van de zeer actieve Volcán de Fuego. Er zijn al ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd. De ruim 3760 meter hoge vulkaan begon maandag met het spuwen van as, rook, gas en vuur en langs de zuidoostelijke helling komen as en lava naar beneden.

4 uur geleden
Ruim 400 aanhoudingen om veroorzaken natuurbranden in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn dit natuurbrandenseizoen al 402 mensen aangehouden in verband met onderzoek naar de oorzaak van branden. Dit zei de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Een deel van hen is in voorlopige hechtenis genomen. Het gaat om 36 volwassenen en 156 minderjarigen.

7 uur geleden
Spanje stelt dodental na aankomst migranten in Ceuta op 75

CEUTA (ANP/AFP) - Het dodental na de plotselinge massale aankomst van migranten in Ceuta is opgelopen tot 75, meldt een afvaardiging van de Spaanse regering in de exclave. De lokale leider van Ceuta had het eerder over 88 lichamen, maar dat ging over een langere periode.

9 uur geleden
Hoogste Oostenrijkse temperatuur ooit gemeten in Wenen

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft een nieuw temperatuurrecord. In de hoofdstad Wenen werd het volgens een voorlopige meting van de nationale weerdienst dinsdag 40,8 graden, warmer dan ooit gemeten in het Alpenland. In het oosten van het land geldt code rood vanwege extreme hitte.

9 uur geleden