Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.

Het gaat daarbij vooral om toegang tot gezondheidszorg, psychosociale steun en onderwijs. "Terwijl Rusland zijn wreedheid in het holst van de winter voortzet, verhoogt de EU haar steun om de lichten aan te houden en de huizen warm te houden", aldus EU-commissaris Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisismanagement). Volgens haar is de extra 148 miljoen euro voor humanitaire hulp "een sterk bewijs dat we achter de Oekraïners staan in hun uur van nood".

Met de nieuwe 148 miljoen euro komt het totale bedrag aan humanitaire hulp voor Oekraïne en Moldavië van de Europese Commissie op meer dan 1,1 miljard euro. Ongeveer 12,7 miljoen mensen hebben dringend hulp nodig, zegt de Europese Commissie.

Sinds de Russische aanval op Oekraïne, nu bijna drie jaar geleden, heeft de Europese Unie meer dan 150.000 ton hulp in natura aan Oekraïne geleverd. Daarnaast zijn er uit de speciale strategische reserves van de EU stroomgeneratoren, medische apparatuur, tijdelijke onderkomens en waterzuiveringsstations aan Oekraïne geleverd.

Meer uit Buitenland

Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

17 minuten geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

1 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

4 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

19 uur geleden