Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.
Het gaat daarbij vooral om toegang tot gezondheidszorg, psychosociale steun en onderwijs. "Terwijl Rusland zijn wreedheid in het holst van de winter voortzet, verhoogt de EU haar steun om de lichten aan te houden en de huizen warm te houden", aldus EU-commissaris Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisismanagement). Volgens haar is de extra 148 miljoen euro voor humanitaire hulp "een sterk bewijs dat we achter de Oekraïners staan in hun uur van nood".
Met de nieuwe 148 miljoen euro komt het totale bedrag aan humanitaire hulp voor Oekraïne en Moldavië van de Europese Commissie op meer dan 1,1 miljard euro. Ongeveer 12,7 miljoen mensen hebben dringend hulp nodig, zegt de Europese Commissie.
Sinds de Russische aanval op Oekraïne, nu bijna drie jaar geleden, heeft de Europese Unie meer dan 150.000 ton hulp in natura aan Oekraïne geleverd. Daarnaast zijn er uit de speciale strategische reserves van de EU stroomgeneratoren, medische apparatuur, tijdelijke onderkomens en waterzuiveringsstations aan Oekraïne geleverd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een auto lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
3 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
15 minuten geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."
2 uur geledenMANISES (ANP/AFP/RTR/DPA) - Door een brand in een ravijn in de buurt van de Spaanse stad Valencia is een man om het leven gekomen. Het slachtoffer is aangetroffen in een auto, melden de autoriteiten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben in Berlijn meegedaan aan de jaarlijkse Pride-parade, die lokaal bekendstaat als Christopher Street Day. De politie meldt dat er geen grote incidenten waren.
4 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP) - De brandweer in de streek bij de badplaats Biscarrosse in Zuidwest-Frankrijk meldt succes in de bestrijding van een hevige bosbrand ruim 50 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux. De brand is tot staan gebracht "dankzij een uitzonderlijke mobilisatie en het inzetten van vele middelen". De bosbrand is bij twee wegen in de streek gestopt volgens de burgemeester van het dorp Parentis-en-Born.
4 uur geleden