Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.

Het gaat daarbij vooral om toegang tot gezondheidszorg, psychosociale steun en onderwijs. "Terwijl Rusland zijn wreedheid in het holst van de winter voortzet, verhoogt de EU haar steun om de lichten aan te houden en de huizen warm te houden", aldus EU-commissaris Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisismanagement). Volgens haar is de extra 148 miljoen euro voor humanitaire hulp "een sterk bewijs dat we achter de Oekraïners staan in hun uur van nood".

Met de nieuwe 148 miljoen euro komt het totale bedrag aan humanitaire hulp voor Oekraïne en Moldavië van de Europese Commissie op meer dan 1,1 miljard euro. Ongeveer 12,7 miljoen mensen hebben dringend hulp nodig, zegt de Europese Commissie.

Sinds de Russische aanval op Oekraïne, nu bijna drie jaar geleden, heeft de Europese Unie meer dan 150.000 ton hulp in natura aan Oekraïne geleverd. Daarnaast zijn er uit de speciale strategische reserves van de EU stroomgeneratoren, medische apparatuur, tijdelijke onderkomens en waterzuiveringsstations aan Oekraïne geleverd.

Meer uit Buitenland

Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

3 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

4 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

7 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

7 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

9 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

9 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

10 uur geleden