Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.
Het gaat daarbij vooral om toegang tot gezondheidszorg, psychosociale steun en onderwijs. "Terwijl Rusland zijn wreedheid in het holst van de winter voortzet, verhoogt de EU haar steun om de lichten aan te houden en de huizen warm te houden", aldus EU-commissaris Hadja Lahbib (Paraatheid en Crisismanagement). Volgens haar is de extra 148 miljoen euro voor humanitaire hulp "een sterk bewijs dat we achter de Oekraïners staan in hun uur van nood".
Met de nieuwe 148 miljoen euro komt het totale bedrag aan humanitaire hulp voor Oekraïne en Moldavië van de Europese Commissie op meer dan 1,1 miljard euro. Ongeveer 12,7 miljoen mensen hebben dringend hulp nodig, zegt de Europese Commissie.
Sinds de Russische aanval op Oekraïne, nu bijna drie jaar geleden, heeft de Europese Unie meer dan 150.000 ton hulp in natura aan Oekraïne geleverd. Daarnaast zijn er uit de speciale strategische reserves van de EU stroomgeneratoren, medische apparatuur, tijdelijke onderkomens en waterzuiveringsstations aan Oekraïne geleverd.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
3 uur geleden