Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra hulpverleners naar afscheid De Vries wegens drukte

Extra hulpverleners naar afscheid De Vries wegens drukte

AMSTERDAM (ANP) - Event Medical Service (EMS) stuurt extra hulpverleners naar het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam, waar het publiek woensdag de doodgeschoten misdaadverslaggever Peter R. de Vries een laatste groet kan brengen. De extra hulpverleners gaan ernaartoe, omdat het erg druk is. Geruchten dat mensen zouden zijn flauwgevallen, worden door EMS bevestigd noch ontkend.

Een woordvoerder van de gemeente Amsterdam laat weten vooralsnog niets te hebben gehoord van mensen die zouden zijn flauwgevallen. De gemeente meldt op Twitter dat er veel mensen staan te wachten voor het afscheid van De Vries. De wachtrij begint bij het Frederiksplein. Mensen krijgen het advies rekening te houden met het warme weer en zich daar op voor te bereiden. Door medewerkers van de gemeente worden pakjes water uitgedeeld.

Volgens een woordvoerder van uitvaartbedrijf Monuta zijn even voor 13.00 uur zo'n duizend mensen binnen geweest.

Meer uit Binnenland

Hof legt FVD-Kamerlid 450 euro boete op voor nazi-tweet

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.

16 minuten geleden
Verdachte: OM was op zoek naar kunstschatten, niet naar waarheid

ASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."

1 uur geleden
OM: maanden onderhandeld over teruggave geroofde kunstschatten

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.

1 uur geleden
Proces kunstroof Drents Museum begonnen

ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.

2 uur geleden
AIVD en MIVD halen weer meer info in het geheim op

DEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.

2 uur geleden
Jetten na lang diner met Trump: open, maar elkaar niet overtuigd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.

5 uur geleden
Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

12 uur geleden