
Extra huldiging voor medaillewinnaars bij Spelen in Parijs
PARIJS (ANP) - Medaillewinnaars tijdens de Olympische Spelen van Parijs krijgen volgend jaar een extra huldiging. Op de locatie Trocadero, langs de Seine tegenover de Eiffeltoren, kunnen maximaal 15.000 fans de sporters nogmaals toejuichen.
Dat gebeurt in principe een dag nadat zij hun medaille hebben veroverd, met uitzondering van 2 tot en met 4 augustus, wanneer de locatie bezet is vanwege de finishes van de wegwedstrijden voor wielrenners.
Medaillewinnaars zullen in een parade langs de toeschouwers lopen, de toegang is gratis. Dat gebeurt dagelijks in de namiddag op het zogenoemde Champions Park waar aansluitend ook livebeelden te zien zijn van olympische finales.
De Olympische Spelen beginnen volgende zomer op 26 juli.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland neemt bij de WK estafette in mei in het Chinese Guangzhou op drie onderdelen deel. Dat zijn de 4x100 meter mannen en vrouwen en de 4x400 meter mannen. Op de 4x400 meter vrouwen en gemengd vaardigt de Atletiekunie geen atleten af. Beide teams zijn vrijwel zeker van deelname aan de WK later dit jaar in Tokio.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het eerst dit jaar een toernooi op de European Tour gewonnen. Hij versloeg in de finale van de German Darts Grand Prix in München landgenoot Gian van Veen met 8-7.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft naast de prestigieuze Laureus World Sports Award gegrepen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging bij de uitreiking in Madrid naar turnster Simone Biles. Die won na een comeback op de Olympische Spelen van Parijs drie keer goud en een keer zilver.
15 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De Keniaanse hardlopers John Korir en Sharon Lokedi hebben de marathon van Boston op hun naam geschreven. Korir won in 2.04.45. Lokedi liep ruim onder het parcoursrecord van 2.19.59 uit 2014. Ze won in 2.17.22.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Argentijnse vedette Lionel Messi heeft op Instagram zijn eer bewezen aan de maandag overleden paus Franciscus. "Een andere paus, benaderbaar, Argentijn", schrijft de voetballer van Inter Miami op zijn socialemediakanaal. "Rust in vrede, paus Franciscus. Bedankt dat u de wereld een betere plek hebt gemaakt. We zullen u missen."
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Draisma Dynamo hebben voor het eerst de beker gewonnen. De speelsters uit Apeldoorn waren in de finale in de Maaspoort in Den Bosch te sterk voor Friso Sneek: 3-0 ( 25-20 25-14 25-23).
17 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland in de MXGP als vierde geëindigd in de tweede manche. Dat is het beste resultaat dit seizoen voor de 30-jarige Brabander. De zege in het Zwitserse Frauenfeld ging naar de 18-jarige Belg Lucas Coenen, die in beide manches zegevierde en zijn eerste grand prix in de MXGP won.
18 uur geleden