Extra handen voor vreemdelingenpolitie
DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt er wat mensen bij voor de strijd tegen mensenhandel en asielfraude. Er komen bijvoorbeeld extra ICT-specialisten. Die zijn nodig omdat mensenhandelaren steeds vaker gebruik maken van het internet en digitale middelen, schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Ankie Broekers-Knol aan de Tweede Kamer.
Ook komen er politiemensen bij die verstand hebben van financiën en inlichtingenwerk en komt er extra menskracht voor het identificeren en registreren van asielzoekers. Het gaat in totaal om 87 extra banen en kost per jaar 10 miljoen euro.
Broekers meende aan het eind van de zomer nog dat de vreemdelingenpolitie het afkon met de 350 man personeel die zich nu met mensenhandel en migratiecriminaliteit bezighouden. Maar coalitiepartner ChristenUnie en de PvdA vroegen in september, met steun van de Kamer, toch om extra mensen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
2 dagen geleden