Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra grenscontroles aan Duitse grens tijdens EK

Extra grenscontroles aan Duitse grens tijdens EK

DEN HAAG/BERLIJN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal voert Duitsland deze zomer extra grenscontroles uit. Daarmee wil de douane voorkomen dat mogelijke aanslagplegers het land binnenreizen, zegt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die ook bevoegd is voor sport, dinsdag tegen de krant Rheinischen Post.

Faeser kondigt extra controles aan bij alle grenslanden. Sinds vorig najaar wordt er aan de grens met Polen, Tsjechië en Zwitserland al extra gecontroleerd om mensenhandel tegen te gaan. Aan de Oostenrijkse grens is volgens persbureau DPA al sinds 2015 sprake van extra controle. De extra controles aan de grens met Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk vinden alleen plaats tijdens het EK, van 14 juni tot 14 juli.

De focus van de douane ligt op "extremisten, hooligans en criminelen", zegt Faeser. Het is niet voor het eerst dat Duitsland de grenscontroles opvoert om een EK. In 2016, toen het voetbaltoernooi in Frankrijk werd georganiseerd, was de Duitse douane ook extra alert op supporters met mogelijk kwaad in de zin.

Meer uit Buitenland

Weer drones gezien in buurt van Belgische militaire instellingen

BRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.

18 minuten geleden
Surinaamse oud-president Venetiaan overleden, melden media

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.

49 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

1 uur geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

3 uur geleden
Rutte tracht zorgen over terugtrekking VS uit Roemenië te sussen

BOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.

4 uur geleden
Ex-president Bolivia mag van rechters gevangenis verlaten

LA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.

4 uur geleden
Belgische veiligheidsdienst: Rusland vrijwel zeker achter drones

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.

4 uur geleden