Extra geld voor nationale olympische comités na uitstel Spelen
LAUSANNE (ANP/BELGA) - Sportkoepel NOC*NSF kan op een hogere bijdrage rekenen van de commissie voor Olympische Solidariteit vanwege het uitstel van de Zomerspelen in Tokio. De subsidie voor alle nationale olympische comités is opgetrokken van 46,7 miljoen dollar naar 57 miljoen dollar (bijna 53 miljoen euro). Daarmee kunnen de extra kosten worden opgevangen die de verschuiving naar de zomer van 2021 met zich meebrengt. Door de mondiale uitbraak van het coronavirus kan het evenement in Japan deze zomer niet doorgaan.
Ook het olympische solidariteitsprogramma voor atleten krijgt meer geld. Dat budget wordt met 15 miljoen dollar (bijna 14 miljoen euro) verhoogd. Ongeveer 1600 sporters van 185 NOC's zullen nu ook in 2021 gebruik van het programma kunnen maken. Het omvat onder meer studiebeurzen voor olympische atleten.
Een van de doelen van de Olympische Solidariteit is ervoor te zorgen dat alle 206 NOC's aan de Spelen kunnen deelnemen. De comités kunnen onder meer rekenen op financiële steun voor de reiskosten van atleten en teamofficials voor en tijdens de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
13 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
13 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden