Extra geld voor nationale olympische comités na uitstel Spelen
LAUSANNE (ANP/BELGA) - Sportkoepel NOC*NSF kan op een hogere bijdrage rekenen van de commissie voor Olympische Solidariteit vanwege het uitstel van de Zomerspelen in Tokio. De subsidie voor alle nationale olympische comités is opgetrokken van 46,7 miljoen dollar naar 57 miljoen dollar (bijna 53 miljoen euro). Daarmee kunnen de extra kosten worden opgevangen die de verschuiving naar de zomer van 2021 met zich meebrengt. Door de mondiale uitbraak van het coronavirus kan het evenement in Japan deze zomer niet doorgaan.
Ook het olympische solidariteitsprogramma voor atleten krijgt meer geld. Dat budget wordt met 15 miljoen dollar (bijna 14 miljoen euro) verhoogd. Ongeveer 1600 sporters van 185 NOC's zullen nu ook in 2021 gebruik van het programma kunnen maken. Het omvat onder meer studiebeurzen voor olympische atleten.
Een van de doelen van de Olympische Solidariteit is ervoor te zorgen dat alle 206 NOC's aan de Spelen kunnen deelnemen. De comités kunnen onder meer rekenen op financiële steun voor de reiskosten van atleten en teamofficials voor en tijdens de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
12 uur geleden