Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra geld voor 60.000 laptops en tablets voor thuisonderwijs

Extra geld voor 60.000 laptops en tablets voor thuisonderwijs

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 15 miljoen euro uit voor extra laptops en tablets, die kinderen op de basis- en middelbare school kunnen gebruiken voor thuisonderwijs. Van het geld kunnen zo'n 60.000 apparaten worden aangeschaft, meldt het ministerie van Onderwijs.

De laptops en tablets zijn vanaf begin januari beschikbaar. Schoolbesturen kunnen vanaf 22 december tot en met 15 januari een aanvraag indienen. Er wordt een eigen bijdrage verwacht van 25 procent, schrijft het ministerie.

Tot 18 januari zijn basis- en middelbare scholen dicht vanwege de lockdown, die vanwege de hoge coronacijfers deze week werd afgekondigd. Volgens onderwijsminister Arie Slob is fysiek onderwijs natuurlijk het beste, maar is er met een eigen laptop of tablet voor thuisonderwijs toch het beste van te maken.

De minister trok eerder dit jaar al ruim 9 miljoen euro uit voor dit soort apparaten. Daarmee werden 15.000 leerlingen geholpen.

Peiling

Eerder deze week bleek uit een peiling van de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) dat op ongeveer 58 procent van de scholen niet alle leerlingen de juiste apparatuur hebben. In totaal beschikt een vijfde van de leerlingen nog niet over een goede laptop of tablet, aldus de AVS.

Dinsdag drong de Tweede Kamer er tijdens het coronadebat bij premier Mark Rutte op aan te kijken of scholen eerder open kunnen. Hij zei daar "heel terughoudend" mee te zijn, omdat het kabinet eerst het effect van de feestdagen op de coronacijfers wil weten. Dit kan pas half januari. Maar zodra er weer iets open kan, dan is de basisschool "sowieso" de eerste, verzekerde Rutte toen.

Meer uit Politiek

Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

1 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

4 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

5 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

6 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden
Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

2 dagen geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

3 dagen geleden