Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra geld en verkenner om rechtspraakstaking te voorkomen

Extra geld en verkenner om rechtspraakstaking te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil rechters en officieren van justitie tegemoetkomen in de hoop om acties, waaronder een staking, te voorkomen. In een brief aan de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) heeft minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) nog geen dag voor het verstrijken van een ultimatum een aanbod gedaan voor bemiddeling tegen de werkdruk en extra geld. Of dat genoeg is, weet de NVvR nog niet.

De magistraten en de minister liggen overhoop over een nieuwe cao. De besprekingen daarover werden in december opgeschort, eind februari kwam de NVvR met een deadline. Uiterlijk vrijdagochtend om 10.00 uur moesten toezeggingen gedaan worden op het gebied van werkdruk en de betaling. Daar reageert de minister nu op.

Weerwind stelt in een brief aan de magistraten voor om een "onafhankelijke verkenner" aan te wijzen om iets te doen aan de werkdruk. Ook zegt hij bereid te zijn om de rechters en officieren een vergelijkbare loonsverhoging te bieden als de ambtenaren krijgen met wie zij samenwerken. En de minister stelt voor om nieuwe afspraken te maken over de onkostenvergoeding. Hij hoopt dat de cao-onderhandelingen hiermee hervat kunnen worden.

De NVvR weet nog niet of zij akkoord gaat met de handreiking van de minister. Naar verwachting neemt de vereniging later donderdagmiddag een besluit.

Meer uit Politiek

Raad van State: regels voor doden probleemwolf te ruim

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.

11 uur geleden
Jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.

16 uur geleden
Minister verwijst naar OM voor mogelijke stappen na concert Vylan

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".

1 dag geleden
Timmermans hoopt op begrotingsakkoord snel na de verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.

1 dag geleden
Halsema wijst op grenzen artistieke vrijheid na optreden Vylan

AMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.

1 dag geleden
SP-leider Dijk pleit op congres voor coalitie met GL-PvdA en CDA

UTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.

2 dagen geleden
Moes: 'spannend besluit' van AVROTROS over Songfestival en Israël

DEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."

3 dagen geleden