Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra geld en verkenner om rechtspraakstaking te voorkomen

Extra geld en verkenner om rechtspraakstaking te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil rechters en officieren van justitie tegemoetkomen in de hoop om acties, waaronder een staking, te voorkomen. In een brief aan de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) heeft minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) nog geen dag voor het verstrijken van een ultimatum een aanbod gedaan voor bemiddeling tegen de werkdruk en extra geld. Of dat genoeg is, weet de NVvR nog niet.

De magistraten en de minister liggen overhoop over een nieuwe cao. De besprekingen daarover werden in december opgeschort, eind februari kwam de NVvR met een deadline. Uiterlijk vrijdagochtend om 10.00 uur moesten toezeggingen gedaan worden op het gebied van werkdruk en de betaling. Daar reageert de minister nu op.

Weerwind stelt in een brief aan de magistraten voor om een "onafhankelijke verkenner" aan te wijzen om iets te doen aan de werkdruk. Ook zegt hij bereid te zijn om de rechters en officieren een vergelijkbare loonsverhoging te bieden als de ambtenaren krijgen met wie zij samenwerken. En de minister stelt voor om nieuwe afspraken te maken over de onkostenvergoeding. Hij hoopt dat de cao-onderhandelingen hiermee hervat kunnen worden.

De NVvR weet nog niet of zij akkoord gaat met de handreiking van de minister. Naar verwachting neemt de vereniging later donderdagmiddag een besluit.

Meer uit Politiek

Rechtse partijen willen spoed met telefoons asielzoekers uitlezen

DEN HAAG (ANP) - Rechtse partijen vinden dat haast moet worden gemaakt met de wet die het weer mogelijk maakt om smartphones van asielzoekers uit te lezen, onder meer om te screenen op terrorismedreigingen. Na uitspraken van de Raad van State concludeerde de Inspectie Justitie en Veiligheid onlangs dat hier geen wettelijke basis voor is. Asielminister Bart van den Brink belooft na de zomer met een wetsvoorstel te komen. VVD'er Ulysse Ellian vindt het "echt ongelofelijk" dat het niet eerder kan.

3 uur geleden
Tielen is te spreken over handreiking leerplichtvrijstelling

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) is te spreken over nieuwe VNG-richtlijnen voor gemeenten over de leerplichtvrijstelling voor kinderen die thuisonderwijs volgen omdat er geen school in de buurt is die past bij de geloofs- of levensovertuiging van de ouders. In de richtlijnen staat dat gemeenten de aanvragen voor die vrijstelling vanaf komend schooljaar strenger gaan beoordelen.

4 uur geleden
PVV'er veroordeeld tot taakstraf wegens aanrijden XR-activiste

HAARLEM (ANP) - PVV-Statenlid Ronald van Tiggelen moet een taakstraf uitvoeren van 200 uur, omdat hij is ingereden op een milieuactievoerster bij het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem. De rechtbank Noord-Holland veroordeelt hem onder meer voor poging tot zware mishandeling en doorrijden na een ongeval. Het slachtoffer raakte niet zwaargewond. De straf is iets hoger dan de 180 uur werkstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.

4 uur geleden
Kabinet legt dik 200 miljoen klaar voor goederenvervoer per spoor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt ruim 200 miljoen euro uit om te investeren in het vervoer van goederen over het spoor. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Spoor, CDA) in een Kamerbrief. Tot 2030 was er al ongeveer 1 miljard klaargelegd voor verschillende spoorprojecten waar (ook) goederentreinen kunnen rijden.

5 uur geleden
Taakstraf voor Geert Dales om belediging, smaad en doxing

AMSTERDAM (ANP) - Oud-politicus Geert Dales (74) is woensdag door de Amsterdamse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk, voor belediging van een taxichauffeur, smaad en doxing in november 2024. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

1 dag geleden
Ook in Tweede Kamer verandert GroenLinks-PvdA in PRO

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar de officiële fusie tussen GroenLinks en PvdA dit weekeinde verandert de naam van de fractie in de Tweede Kamer al in Progressief Nederland, kortweg PRO. Een meerderheid van de Kamer steunde dinsdag het voorstel tot naamswijziging van de grootste oppositiepartij.

2 dagen geleden
Sterk: excuses voor misstanden jeugdzorg moeten snel komen

DEN HAAG (ANP) - De excuses voor misstanden in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg laten te lang op zich wachten, erkent minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA). Ervaringsdeskundige Jason Bhugwandass vroeg in 2024 aandacht voor deze misstanden in een rapport en stelt nu dat de meeste aanbevelingen daaruit niet zijn opgevolgd. Gedupeerde jongeren wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp", stelt hij in een nieuw rapport.

2 dagen geleden