Extra geld en verkenner om rechtspraakstaking te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil rechters en officieren van justitie tegemoetkomen in de hoop om acties, waaronder een staking, te voorkomen. In een brief aan de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) heeft minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) nog geen dag voor het verstrijken van een ultimatum een aanbod gedaan voor bemiddeling tegen de werkdruk en extra geld. Of dat genoeg is, weet de NVvR nog niet.
De magistraten en de minister liggen overhoop over een nieuwe cao. De besprekingen daarover werden in december opgeschort, eind februari kwam de NVvR met een deadline. Uiterlijk vrijdagochtend om 10.00 uur moesten toezeggingen gedaan worden op het gebied van werkdruk en de betaling. Daar reageert de minister nu op.
Weerwind stelt in een brief aan de magistraten voor om een "onafhankelijke verkenner" aan te wijzen om iets te doen aan de werkdruk. Ook zegt hij bereid te zijn om de rechters en officieren een vergelijkbare loonsverhoging te bieden als de ambtenaren krijgen met wie zij samenwerken. En de minister stelt voor om nieuwe afspraken te maken over de onkostenvergoeding. Hij hoopt dat de cao-onderhandelingen hiermee hervat kunnen worden.
De NVvR weet nog niet of zij akkoord gaat met de handreiking van de minister. Naar verwachting neemt de vereniging later donderdagmiddag een besluit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Henk Vermeer en premier Rob Jetten (D66) hebben vrijdag gesproken over de motie van wantrouwen tegen het kabinet, die de BBB steunde. Jetten vond dat "raar", omdat hij ook met de BBB verder wilde praten over steun voor de begroting. In de Tweede Kamer heeft de BBB maar drie zetels, maar in de Eerste Kamer kan de partij met haar elf zetels rechts aan een meerderheid helpen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft forse kritiek op het handelen van beveiligers in de verscherpte toezichtlocaties (vtl) voor kansarme en overlastgevende asielzoekers in Ter Apel en Budel. Minister Bart van den Brink (Asiel) past het beleid aan. Wel oordeelt de inspectie dat deze speciale locaties "een waardevolle toevoeging aan de opvangcentra" zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel roept demonstranten die dit weekend gaan protesteren op het "rustig" te houden. Zaterdag vindt een extreemrechtse demonstratie plaats op het Malieveld in Den Haag, met verderop in de stad een tegendemonstratie. Ook Extinction Rebellion gaat demonstreren. De actiegroep is van plan de snelweg bij Utrecht te blokkeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) vindt dat premier Rob Jetten te weinig maatregelen neemt tegen Israël. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 doodde het Israëlische leger bijna 74.000 Palestijnen in Gaza. VN-experts concludeerden dat er sprake is van genocide.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.
22 uur geleden