Extra Eurostartreinen naar Londen voor kerstperiode
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de kerstperiode zullen er extra Eurostartreinen rijden tussen Londen en het Europese vasteland. Tussen 12 december en 8 januari wordt het aantal dagelijkse hogesnelheidstreinen van Brussel naar Londen en omgekeerd verhoogd van drie tot vijf. Twee daarvan rijden ook van en naar Amsterdam, zegt de spoorwegmaatschappij.
In totaal rijden nu dagelijks negen snelle treinen van en naar Londen: drie via Brussel en zes via Parijs. In de kerstperiode wordt dat aantal tot totaal veertien opgeschroefd: vijf via Brussel en negen via Parijs.
Volgens een woordvoerster zijn tickets tot zeven dagen voor vertrek omwisselbaar. Reizigers moeten een mondkapje dragen. De maatschappij vraagt passagiers nadrukkelijk goed voorbereid op reis te gaan en zich vooraf te informeren over de Britse coronaregels.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.
5 uur geleden