Extra Eurostartreinen naar Londen voor kerstperiode
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de kerstperiode zullen er extra Eurostartreinen rijden tussen Londen en het Europese vasteland. Tussen 12 december en 8 januari wordt het aantal dagelijkse hogesnelheidstreinen van Brussel naar Londen en omgekeerd verhoogd van drie tot vijf. Twee daarvan rijden ook van en naar Amsterdam, zegt de spoorwegmaatschappij.
In totaal rijden nu dagelijks negen snelle treinen van en naar Londen: drie via Brussel en zes via Parijs. In de kerstperiode wordt dat aantal tot totaal veertien opgeschroefd: vijf via Brussel en negen via Parijs.
Volgens een woordvoerster zijn tickets tot zeven dagen voor vertrek omwisselbaar. Reizigers moeten een mondkapje dragen. De maatschappij vraagt passagiers nadrukkelijk goed voorbereid op reis te gaan en zich vooraf te informeren over de Britse coronaregels.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
24 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren kunnen langer nadenken of ze minder koeien willen houden en daarvoor subsidie willen ontvangen. De subsidieregeling daarvoor zou eigenlijk eind deze maand sluiten, maar het ministerie verlengt deze tot eind januari 2027. De afgelopen maanden hebben slechts 42 boeren zich aangemeld, waarmee 700 koeien minder gehouden worden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vervoersbedrijf RET laat in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van de kop-staartbotsing van twee trams op de Erasmusbrug. "We hebben de beelden zien langskomen en zijn erg geschrokken. We leven mee met de slachtoffers en de aanwezige reizigers."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn twee trams op elkaar gebotst. Daarbij zijn achttien mensen gewond geraakt, van wie twee zwaargewond, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet voor de tweede keer in een maand tijd een boete van 100.000 euro betalen, omdat het staalbedrijf rauwe kooks heeft geproduceerd. Daarbij komen stoffen vrij die schadelijk zijn voor mens en milieu. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft in de afgelopen jaren al drie keer een zogeheten last onder dwangsom opgelegd aan Tata Steel, om zo te proberen het ontstaan van rauwe (ongare) kooks te stoppen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Er is een 18-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij het dodelijke schietincident dinsdagavond nabij de Vierdaagsefeesten in Nijmegen. Dat meldt de politie. De omgeving is woensdagochtend nog steeds afgezet voor forensisch onderzoek.
7 uur geleden