Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra coronasteun NOC*NSF voor sportbonden

Extra coronasteun NOC*NSF voor sportbonden

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stelt voor komend jaar vanwege de coronacrisis 6 miljoen euro extra beschikbaar voor de sportbonden. Dat voorstel van het bestuur van de sportkoepel werd maandag tijdens de algemene vergadering goedgekeurd. Het zogenoemde corona-noodfonds zal in 2021 gebruikt worden om de financiële positie van de sportbonden te versterken.

Het fonds werd eerder dit jaar, tijdens de eerste coronagolf in Nederland, opgericht en moet als vangnet functioneren voor sportbonden die vanwege de crisis in acute betalingsproblemen zouden komen. De leden stemden in met de aanpassing van het bestedingsplan. Het grootste deel van het geld wordt ingezet als aanvulling op de basisfinanciering.

"Inmiddels kunnen we vaststellen dat de crisis de sportinfrastructuur hevig treft", lichtte Gerard Dielessen, algemeen directeur NOC*NSF, toe. "Dagelijks ondervinden sportverenigingen in het hele land hoe lastig het is om open te blijven en tegelijkertijd voldoende inkomsten te genereren om de kosten te dekken. Bij de meeste sportbonden komen de gevolgen van deze crisis met enige vertraging aan. We voorzien dat de sterke inkomstendaling bij onze leden tot sterke kostenreducties zal leiden en daarmee helaas ook tot een grote verschraling van producten en diensten voor de verenigingen en alle sporters in Nederland. Als we daar niets aan doen kan het niet anders dan dat dit invloed heeft op de fijnmazige unieke lokale sportinfrastructuur."

Ook de begroting en het jaarplan voor 2021 werden goedgekeurd door de leden. Veel aandacht daarin voor de aanpak van integriteitskwesties. "We willen bijdragen leveren aan weerbaarheid en vitaliteit, aan inclusiviteit en aan duurzaamheid. Maar als we alle integriteitskwesties - zoals grensoverschrijdend gedrag en discriminatie - niet oplossen heeft het een beperkte waarde", sprak NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg.

Voor een sluitende begroting moesten "scherpe keuzes" gemaakt worden. De weg naar de uitgestelde Olympische Spelen en Paralympische Spelen zal een soberder karakter krijgen.

Meer uit Sport

Tesselaar hoort bij de 'big boys' na vierde plaats op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar trok na zijn vierde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham een duidelijke conclusie. "Het was mijn droom om een van de big boys te worden in de meerkamp en na vanavond durf ik te stellen dat ik een van de big boys ben", zei hij na afloop in het Alexander Stadium.

3 uur geleden
Vijfde plaats Emanuelson bij discuswerpen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.

4 uur geleden
Tesselaar verliest op 1500 meter strijd om brons op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.

5 uur geleden
Steenbergen pakt met zilver op 200 vrij volgende EK-medaille

SAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.

7 uur geleden
Corbeau zwemt naar EK-zilver op 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.

7 uur geleden
Zwemsters Steenbergen en Giele buiten podium op 50 rug EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).

8 uur geleden
Tesselaar derde na acht onderdelen op tienkamp EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.

9 uur geleden