Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra coronamaatregelen brengen toerisme Nederland in dieper dal

Extra coronamaatregelen brengen toerisme Nederland in dieper dal

AMSTERDAM (ANP) - De strengere coronamaatregelen in nog eens acht veiligheidsregio’s vergroten de financiële schade in de watersport- en recreatiesector enorm, meldt ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie HISWA-RECRON. Vanaf zondagavond gelden ook in delen van Noord-Brabant, Flevoland, Gelderland en Groningen extra maatregelen.

"Toeristen annuleren hun trips, er is een terugval van boekingen en het aantal buitenlandse gasten daalt met 70 tot 90 procent", zegt directeur Geert Dijks van HISWA-RECRON. "De terugloop van boekingen en de annuleringsschade lopen tot en met november op naar 60 miljoen euro in de zeven provincies die nu worden geraakt. Als er eind oktober geen versoepeling komt, kan de kerstvakantie op vakantieparken als verloren worden beschouwd. Dan kan de schade oplopen tot ruim 70 miljoen euro."

De watersport- en recreatiesector heeft met name door de lockdown in het voorseizoen te maken met een verlies van ruim 700 miljoen euro omzet. Er staat ook nog een voucheromzet uit van 400 miljoen euro die nog moet worden verzilverd. Als deze maatregelen zich uitbreiden tot heel Nederland kan de schade oplopen tot meer dan 1 miljard euro. Het jaar wordt dan afgesloten met een daling van maar liefst 32 procent van de jaaromzet ten opzichte van 2019.

Een tweede lockdown moet worden voorkomen, vindt Dijks. "Onze leden werken met succes met officiële, goedgekeurde protocollen voor alle deelsectoren. Om de 1,5 meterregel en andere hygiëneregels zo werkbaar mogelijk te maken en medewerkers en klanten houvast te geven. Onze ondernemers willen echt niet wéér op slot", besluit Dijks.

Nederland verwacht dit jaar ruim 70 procent minder internationale bezoekers ten opzichte van vorig jaar, meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) maandag. Daarnaast gaan Nederlanders zelf ook minder op vakantie in eigen land in vergelijking met afgelopen jaar (afname van 36 procent). Bijna de gehele toeristische sector zit nog steeds in een diep dal.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

7 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

7 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

8 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

9 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

10 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

10 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

10 uur geleden