Extra controleurs en zwaardere straffen voor vervuilers Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam gaat vervuilers van drukbezochte recreatieplekken zwaarder straffen dan in voorgaande jaren. Bezoekers van Rotterdamse parken die deze zomer na bezoek hun troep niet opruimen riskeren een boete tot 150 euro, meldt de gemeente. Om dat te handhaven gaat de gemeente extra controleurs inzetten, onder wie een aantal dat in burger gaat surveilleren.
Om te voorkomen dat de vuilnisbakken overlopen komen meer en extra grote vuilcontainers bij de in- en uitgangen van drukbezochte plaatsen, zodat bezoekers hun afval makkelijk kwijt kunnen.
Heel veel Rotterdammers die wel hun rotzooi opruimen ergeren zich aan de vervuiling, zegt wethouder Vincent Karremans van Handhaving en Buitenruimte. "Het plaatje van een vol park of grasveldje op een plek waar Rotterdammers genieten van het groen en het lekkere weer is een prachtig gezicht. Alleen is het gezicht na zonsondergang te vaak een stuk minder: een park vol met afval dat niet even netjes is weggegooid, maar dat klakkeloos wordt achtergelaten op het gras. Het afval is slecht voor bijvoorbeeld vogels die het op kunnen eten en het trekt ongedierte aan. Ik ben daar wel klaar mee, dus we gaan hier strakker bovenop zitten."
Parkbezoekers zullen bij mooi weer worden geïnformeerd over de afval- en barbecueregels door voorlichters van de gemeente die in de parken aanwezig zijn. Ze delen er afvaltasjes uit en geven advies aan het publiek.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
15 uur geleden