Extra controles in Zuid-Limburgse heuvelland komend weekend
MAASTRICHT (ANP) - De Veiligheidsregio Zuid Limburg vermindert het aantal controleposten op toegangswegen naar het Limburgse heuvelland. Maar de regio waarschuwt wel dat komend weekend extra controles worden uitgevoerd bij de toegangswegen tot het heuvelland. Die moeten voorkomen dat het gebied weer volloopt met dagjesmensen.
"Dagtoeristen moeten net als het afgelopen weekend wegblijven uit het heuvelland", aldus de veiligheidsregio. Afgelopen weekend werden de toegangswegen door marechaussee, politie en andere handhavers gecontroleerd. Wie geen dringende reden had om het heuvelland in te rijden, werd teruggestuurd. De maatregel werd genomen omdat eerder veel motoren het gebied doorkruisten.
De controles blijven tot en met dinsdag 28 april, laat de veiligheidsregio weten. De veiligheidsregio waarschuwt inwoners van het heuvelland in Nederland te blijven en niet de grens met Duitsland of Belgiƫ over te steken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de politie en wilden ze het spoor betreden.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
1 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
2 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
3 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
5 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
5 uur geleden