Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra controles in Groot-Brittannië op voedsel en bloemen uit EU

Extra controles in Groot-Brittannië op voedsel en bloemen uit EU

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn vanaf woensdag als gevolg van de Brexit extra douanecontroles ingevoerd op de import van voedsel en bloemen uit de Europese Unie. Volgens SkyNews betekent dit dat de Britten meer voor hun voedsel moeten betalen. De geïmporteerde spullen zouden rond de 385 miljoen euro per jaar duurder worden. De kostenstijging is een gevolg van de bureaucratie die welig tiert na het vertrek van de Britten uit de EU en van eisen die de EU aan de staat van producten stelt.

De EU onderwerpt Britse exporteurs al jaren aan dergelijke eisen en controles, maar de Britse regering aarzelde lang uit angst voor een abrupte stijging van de voedselprijzen. Maar nu maakt Londen er werk van om de exporteurs "een gelijk speelveld te bieden" ten opzichte van de Europese collega's. Daarnaast worden volgens de regering de Britten beter beschermd tegen plagen en ziekten die het gevolg zouden kunnen zijn van ongecontroleerde import van voedsel.

Het gaat hier om gekoeld of ingevroren vlees en vis, kaas, zuivelproducten en vijf veel voorkomende snijbloemen. De producten hebben een "exportgezondheidscertificaat" nodig, ondertekend door een functionaris in de EU zoals een dierenarts of een fabrieksinspecteur. "De schriftelijke rompslomp" wordt volgens SkyNews vanaf 30 april uitgebreid met inspecties van producten door de douane. Dit zou mogelijk tot problemen in toeleveringsketens kunnen leiden. Tal van Britse vertegenwoordigers van bedrijfsbelangen hebben de regering opgeroepen van het plan voor inspecties aan de grens af te zien.

De regels gelden voor de hele EU en dus ook voor Ierland. De positie van dat land is een hoofdpijndossier sinds de Brexit, omdat er door de politieke strijd in Brits Noord-Ierland geen grenscontroles mogen zijn tussen de regio en de aangrenzende EU-staat, de republiek Ierland.

Meer uit Buitenland

VK stuurt dit jaar nog eens 120.000 drones naar Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.

8 minuten geleden
VN-waakhond ziet toename nucleaire activiteiten Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.

1 uur geleden
Magyar wil Hongaarse staatsmedia aan banden leggen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.

2 uur geleden
Door Frankrijk vrijgelaten Iraniër terug in thuisland

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.

2 uur geleden
Ye stelt optreden in Frankrijk tot nader order uit

MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.

4 uur geleden
WSJ: VS onderschepten 8 aan Iran gelinkte tankers sinds blokkade

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

6 uur geleden