Extra compensatie voor Britse vissers vanwege brexit
LONDEN (ANP) - De Britse overheid trekt 23 miljoen pond extra uit om Britse vissers te compenseren vanwege teruglopende inkomsten in de uitvoer van vis door de brexit. Het geld, dat verliezen opgelopen sinds 1 januari moet dekken, is bestemd voor het midden- en kleinbedrijf die een "substantieel verlies" kunnen aantonen in de export naar de Europese Unie. Bedrijven kunnen een maximumbedrag van 100.000 pond (ongeveer 112.000 euro) per bedrijf krijgen.
De export van vis loopt tegen allerlei haken en ogen aan sinds de Britten uit de douane-unie zijn. Zo moeten er formulieren voor de douane worden ingevuld en ook allerlei gezondheidschecks worden uitgevoerd. Maandag protesteerden vissers nog bij het kantoor van premier Boris Johnson vanwege de problemen.
Volgens branchevereniging Scotland Food and Drink Association kunnen exporteurs van vis meer dan een miljoen pond aan verkopen per dag mislopen. James Withers, topman van de branchevereniging, stelt dat de vismarkt in de Britse vissershaven Peterhead, de grootste vismarkt van Europa, "net een spookstad" is geworden Tot dusver is er dit jaar in Peterhead al 18 procent minder vis aan land gebracht dan vorig jaar in dezelfde periode.
De Britse regering stelt dat er sprake is van kinderziekten, die worden verergerd door de coronapandemie, die ook de restaurantsector heeft getroffen. Minister van Milieu George Eustice zegde de visserijsector dinsdag steun toe. "We blijven nauw samenwerken met de visserijsector om er zeker van te zijn dat die ondersteund wordt en kan blijven vissen en bijdragen aan de economieën van onze kustplaatsen", aldus Eustice.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
7 uur geleden