Extra compensatie voor Britse vissers vanwege brexit
LONDEN (ANP) - De Britse overheid trekt 23 miljoen pond extra uit om Britse vissers te compenseren vanwege teruglopende inkomsten in de uitvoer van vis door de brexit. Het geld, dat verliezen opgelopen sinds 1 januari moet dekken, is bestemd voor het midden- en kleinbedrijf die een "substantieel verlies" kunnen aantonen in de export naar de Europese Unie. Bedrijven kunnen een maximumbedrag van 100.000 pond (ongeveer 112.000 euro) per bedrijf krijgen.
De export van vis loopt tegen allerlei haken en ogen aan sinds de Britten uit de douane-unie zijn. Zo moeten er formulieren voor de douane worden ingevuld en ook allerlei gezondheidschecks worden uitgevoerd. Maandag protesteerden vissers nog bij het kantoor van premier Boris Johnson vanwege de problemen.
Volgens branchevereniging Scotland Food and Drink Association kunnen exporteurs van vis meer dan een miljoen pond aan verkopen per dag mislopen. James Withers, topman van de branchevereniging, stelt dat de vismarkt in de Britse vissershaven Peterhead, de grootste vismarkt van Europa, "net een spookstad" is geworden Tot dusver is er dit jaar in Peterhead al 18 procent minder vis aan land gebracht dan vorig jaar in dezelfde periode.
De Britse regering stelt dat er sprake is van kinderziekten, die worden verergerd door de coronapandemie, die ook de restaurantsector heeft getroffen. Minister van Milieu George Eustice zegde de visserijsector dinsdag steun toe. "We blijven nauw samenwerken met de visserijsector om er zeker van te zijn dat die ondersteund wordt en kan blijven vissen en bijdragen aan de economieën van onze kustplaatsen", aldus Eustice.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
1 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
6 uur geleden