Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra bussen en treinen rond Nijmeegse Vierdaagse

Extra bussen en treinen rond Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Vervoerders Arriva, Breng en NS zetten rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra bussen en treinen in van en naar Nijmegen. De NS rijdt in de vroege ochtend met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Op de laatste dag van de Vierdaagse, op 19 juli, pendelt de NS de hele dag tussen Arnhem en Nijmegen. In de Vierdaagseweek rijden er overdag en 's avonds ook extra en langere treinen van en naar Nijmegen.

Op de stations Arnhem Centraal en Nijmegen worden de hele week extra mensen ingezet zodat reizigers snel door de poortjes kunnen. "Vorig jaar zagen we dat de vrijdag erg druk was. Daarom maken we dit jaar op het piekmoment gebruik van een extra uitgang om reizigers sneller en veilig de stad in te krijgen", zegt Jasper Schrievers van de NS.

Ook Arriva zet extra treinen in. De vervoerder meldt dat er van zaterdag 13 tot en met vrijdag 19 juli extra nachttreinen rijden van Arnhem naar Doetinchem en van Elst naar Tiel. De NS-treinen die vanuit Nijmegen komen, sluiten aan op deze Arriva-treinen. Ook rijden er van dinsdag 16 juli tot en met vrijdag 19 juli, de dagen waarop gewandeld wordt, de hele nacht extra treinen op de Maaslijn tussen Nijmegen en Venray.

Speciale bussen

Vervoerder Breng zet extra bussen in. Voor de wandelaars zijn er speciale bussen die vanaf circa 03.00 uur rijden, en vertrekken vanuit onder meer Angeren, Beneden-Leeuwen, Grave, Gennep, Huissen, Millingen en Wijchen. Het bedrijf waarschuwt wel dat de reguliere ov-chipkaart in deze bussen niet geldig is: mensen kunnen een speciale 'Blarenpas' kopen, of een kaartje aanschaffen bij de buschauffeur.

Voor feestvierders die na de Vierdaagsefeesten weer naar huis willen, zet Breng nachtbussen in. Die rijden naar plaatsen in de wijde omgeving.

Meer uit Binnenland

34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het bezitten van verboden middelen en het dragen van gezichtsbedekkende kleding.

10 minuten geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

1 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

1 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

3 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

5 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

6 uur geleden