Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra bussen en treinen rond Nijmeegse Vierdaagse

Extra bussen en treinen rond Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Vervoerders Arriva, Breng en NS zetten rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra bussen en treinen in van en naar Nijmegen. De NS rijdt in de vroege ochtend met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Op de laatste dag van de Vierdaagse, op 19 juli, pendelt de NS de hele dag tussen Arnhem en Nijmegen. In de Vierdaagseweek rijden er overdag en 's avonds ook extra en langere treinen van en naar Nijmegen.

Op de stations Arnhem Centraal en Nijmegen worden de hele week extra mensen ingezet zodat reizigers snel door de poortjes kunnen. "Vorig jaar zagen we dat de vrijdag erg druk was. Daarom maken we dit jaar op het piekmoment gebruik van een extra uitgang om reizigers sneller en veilig de stad in te krijgen", zegt Jasper Schrievers van de NS.

Ook Arriva zet extra treinen in. De vervoerder meldt dat er van zaterdag 13 tot en met vrijdag 19 juli extra nachttreinen rijden van Arnhem naar Doetinchem en van Elst naar Tiel. De NS-treinen die vanuit Nijmegen komen, sluiten aan op deze Arriva-treinen. Ook rijden er van dinsdag 16 juli tot en met vrijdag 19 juli, de dagen waarop gewandeld wordt, de hele nacht extra treinen op de Maaslijn tussen Nijmegen en Venray.

Speciale bussen

Vervoerder Breng zet extra bussen in. Voor de wandelaars zijn er speciale bussen die vanaf circa 03.00 uur rijden, en vertrekken vanuit onder meer Angeren, Beneden-Leeuwen, Grave, Gennep, Huissen, Millingen en Wijchen. Het bedrijf waarschuwt wel dat de reguliere ov-chipkaart in deze bussen niet geldig is: mensen kunnen een speciale 'Blarenpas' kopen, of een kaartje aanschaffen bij de buschauffeur.

Voor feestvierders die na de Vierdaagsefeesten weer naar huis willen, zet Breng nachtbussen in. Die rijden naar plaatsen in de wijde omgeving.

Meer uit Binnenland

Dodelijke slachtoffers busongeluk Zwitserland vier vrouwen en man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.

1 uur geleden
Eerste reizigers onderweg naar Nederland na ongeluk Zwitserland

LEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

1 uur geleden
Sluis bij haven Deventer opnieuw dicht om lage waterstand

DEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."

3 uur geleden
Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

11 uur geleden
PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

19 uur geleden
Lichtgewonde Nederlanders busongeluk mogen ziekenhuis verlaten

ENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.

21 uur geleden
Landsadvocaat: stikstofplannen geven zicht op verlichting crisis

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.

21 uur geleden