Extra brexitcontroles op import uit EU uitgesteld
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt verdere strengere regels voor geïmporteerde producten uit de Europese Unie die vanaf de zomer zouden gaan gelden uit tot eind volgend jaar. De Britse overheid stelt dat het winkeliers niet nog verder op kosten wil jagen en geen verdere inflatie wil riskeren. De overheid zegt dat onder meer de oorlog in Oekraïne en de recente stijging van energieprijzen hun sporen nalaten op de logistieke ketens, die nog altijd niet zijn hersteld van de coronapandemie.
Vanaf juli zou er extra gecontroleerd worden op voedsel, dierlijke producten en landbouwproducten zoals bloemen en planten. Al in januari 2021 ingevoerde regels voor dit soort producten blijven wel gelden. Beperkingen op de invoer van gekoeld vlees worden ook uitgesteld. Wat dit betekent voor producten uit Nederland, dat onder meer veel bloemen naar het Verenigd Koninkrijk exporteert, is nog niet duidelijk. Het uitstellen van de regels scheelt Britse importeurs jaarlijks zo'n 1 miljard pond, omgerekend bijna 1,2 miljard euro.
"Het is cruciaal om de juiste importcontroles te hebben, dus nu beoordelen we samen met de markt de resterende controles zodat ze het Verenigd Koninkrijk het beste uitkomen", aldus Brexitminister Jacob Rees-Mogg. Het nieuwe controlesysteem moet eind dit jaar klaar zijn en eind 2023 in werking treden.
Meer uit Financieel
ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.
47 minuten geledenHELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Er hebben zich in totaal 1326 Nederlandse hotels aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de boekingssite om geen lagere prijzen te mogen bieden. In heel Europa hebben ruim 18.000 hotels zich aangesloten bij de massaclaimzaak.
3 uur geleden